Jak powinna wyglądać profesjonalna naprawa silników samochodowych?

O tym, że silnik jest sercem każdego samochodu nie trzeba chyba przekonywać nikogo. To właśnie w nim odbywają się wszystkie procesy związane z przemianą energii chemicznej (lub elektrycznej) w mechaniczną, napędzająca wehikuł. Czasami istnieje potrzeba dokonania napraw, by cały ten system działał poprawnie. Dlaczego jest to tak istotne i jak powinna wyglądać profesjonalna naprawa silników – o tym traktuje poniższy tekst.

Jaka jest rola silnika samochodowego?

Odpowiedź na tak postawione pytanie znalazła się już właściwie na wstępie. Owa przemiana paliwa w energię mechaniczna następuje wskutek wybuchu mieszanki paliwowo – powietrznej, który z kolei determinuje ruch tłoków napędzających wał korbowy auta. Wbudowane w silnik zawory regulują przy tym otwieranie i zamykanie kanałów doprowadzających powietrze i odprowadzających spaliny. Porównanie do serca jest tu zatem całkiem zasadne, a naprawa silników to nic innego jak operacja mająca na celu uratowanie pacjenta, czyli naszego samochodu.

Jakie mogą być objawy uszkodzenia silnika i co wtedy zrobić?

Przede wszystkim w momencie, gdy silnik zaczyna zachowywać się niepokojąco, co może się objawiać między innymi metalicznymi dźwiękami dochodzącymi spod maski samochodu, ubytkiem oleju, zagotowaniem się płynu chłodniczego, a nawet dymieniem i falowaniem obrotów, należy zwrócić się o pomoc do profesjonalisty. Jeżeli nie jesteśmy mechanikiem samochodowym z prawdziwego zdarzenia, nie warto samemu dłubać przy silniku, gdyż może to zaowocować pogorszeniem sytuacji. Tylko wówczas można liczyć na trafną analizę i podjęcie skutecznych działań naprawczych. Naprawa silników przeprowadzona w dobrym punkcie obsługi zagwarantuje, że dalsze kilometry przejedziemy komfortowo.

Na czym polega naprawa silnika samochodowego?

Pierwszym elementem powinien być przegląd techniczny wozu. Mechanik jak NowyMotor wyeliminuje w ten sposób inne przyczyny awarii i będzie mógł skupić się na meritum przy naprawie. Najczęściej taka naprawa silników ogranicza się do ich regeneracji, czyli przywrócenia do właściwego stanu technicznego. Generalnie powinna się taka procedura skupić na kilku podstawowych czynnościach:

• uszczelnianie (lub wymiana) bloku silnika
• szlifowanie głowicy silnika
• precyzyjne szlifowanie i wyważenie wału korbowego
• uzupełnienie olejów
• sprawdzenie silnika w działaniu

Pamiętajmy też, że odwlekanie wizyty w warsztacie naraża nas na znaczne koszty.

agencja

Recent Posts

Poznaj zalety cyfrowego druku etykiet i broszur reklamowych

Rozwój technologii poligraficznej znacząco wpłynął na sposób, w jaki firmy projektują i produkują materiały marketingowe.…

5 godzin ago

W podróży z czworonogiem – jak bezproblemowo podróżować z psem samochodem, pociągiem i samolotem?

Planowanie wspólnych wyjazdów z psem nie musi być trudne. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie,…

5 godzin ago

Worek stomijny – czym jest, jakie są jego rodzaje i jak można go zakładać?

Stomia nie jest wyrokiem – to rozwiązanie umożliwiające dalsze godne życie po ciężkiej operacji układu…

5 godzin ago

Apartamenty na sprzedaż – od luksusowych mieszkań do komfortowych domów

W dzisiejszych czasach inwestowanie w nieruchomości stało się jednym z najbardziej atrakcyjnych sposobów budowania swojego…

5 godzin ago

Pożar samochodu w Byczynie

Pożar w Jaworznie Byczynie. Palił się samochód osobowy. Do zdarzenia doszło około godz. 16.30. Dokładnie…

9 godzin ago

9. Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach – wystartowały zapisy

Ruszyły rejestracje na 9. Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach, który odbędzie się 18 maja. Limit…

16 godzin ago