REKLAMA

Nikt nie lubi trudnych i zaskakujących sytuacji na drodze. Niestety, ale zdarza się, że wyjedziemy w trasę własnym autem i nie możemy już nim wrócić do domu. Wówczas pomoc drogowa staje się nieodzowna. Oczywiście na rynku można znaleźć oferty wielu firm, które trudnią się takimi usługami. Co zrobić, aby wybrać tę właściwą? 

Gdzie zadzwonić wówczas, gdy niezbędna staje się laweta? Częstochowa i inne duże miasta posiadają dość bogaty rynek tego typu usług. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każda z nich świadczy usługi na miarę naszych potrzeb. Nie wystarczy więc wpisanie w wyszukiwarkę fraz ‘’laweta Częstochowa’’. Czym powinna się charakteryzować pomoc drogowa dobrej jakości? Podpowiadamy. 

Jak działa pomoc drogowa?

Jak działa pomoc drogowa w Częstochowie lub innym dużym mieście? Przede wszystkim przedmiotem świadczonych usług jest wsparcie w zakresie przewożenia i holowania pojazdów, które nie są zdolne do jazdy. Może chodzić o uszkodzenie w wypadku lub awarię techniczną. Coraz częściej zdarza się jednak, że usługi są bogatsze od transportu auta z punktu A do punktu B. 

Współcześnie pomoc drogowa to także usługi w zakresie dowożenia paliwa lub wypompowania źle zatankowanego paliwa. Dodatkowo oferuje się np. odpalenie auta przy pomocy kabli rozruchowych, wymianę opon lub ładowanie akumulatora. Czasami taka firma jest też zdolna do tego, by wymienić zepsute żarówki i przeprowadzić drobne naprawy. Wówczas oferuje już nie tylko sprawne holowanie w Częstochowie, ale zmienia się w mobilny zakład naprawczy. Niekiedy możliwe jest też świadczenie usług specjalistycznych takich, jak serwis tir w Częstochowie.

Jak wybrać pomoc drogową? 

Na co zwracać uwagę w przypadku wyboru pomocy drogowej w Częstochowie? Na co powinniśmy liczyć w przypadku takiej firmy?

Zakres świadczonych usług

Czym powinna się charakteryzować dobra firma świadcząca usługi pomocy drogowej? Musi to być wybór skrojony na naszą miarę. Jednym z wyznaczników interesującej nas oferty powinien być zakres świadczonych usług. Może nam przecież chodzić tylko o holowanie pojazdu, ale także o dodatkowe elementy dotyczące mobilnego serwisu. Oczywiście wiadomo, że np. ładowanie akumulatora taniej przeprowadzić samemu, ale w warunkach drogowych nie musi to być łatwe. Być może pomoc drogowa będzie lepszym wyborem.

Koszt pomocy drogowej

Zanim wezwiemy pomoc drogową, powinniśmy zapytać o koszt świadczonej usługi. Branie takich usług w ciemno jest niebezpieczne dla naszego portfela. Może się okazać, że zwykłe holowanie będzie nas słono kosztować. Dobra firma musi mieć jasno sprecyzowany cennik poszczególnych działań. 

Opinie na temat firmy

Oczywiście skuteczność pomocy drogowej uzależniona jest od posiadanego przez firmę sprzętu, szybkości reakcji i jakości obsługi. Oczywiście wszystkie te elementy można sprawdzić samemu w warunkach drogowej awarii, ale może być to przynajmniej stresujące. Dlatego dobrze jest wytypować kilka firm zawczasu. Można się w tym posłużyć analizą ofert na stronach internetowych połączoną z poznaniem opinii krążących w Internecie. Często pomocne jest też skorzystanie z doświadczeń znajomych w podobnych sytuacjach. 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki