W dniach 13-14 września trenerzy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Łukasz Proksa, Marek Tarabura, Bartosz Machna, Dawid Kajdy, Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban reprezentowali nasze miasto oraz kraj w Mistrzostwach Świata Judo Kata, które odbyły się w Krakowie. W najważniejszej imprezie rozgrywanej na świecie pod auspicjami Międzynarodowej Federacji Judo (IJF) startowali sportowcy reprezentujący kilkadziesiąt krajów krajów z pięciu kontynentów.

REKLAMA

Jaworzniccy szkoleniowcy od kilku lat przynależą do krajowej czołówki i ich wysokie wyniki na arenach krajowych zostały docenione i pozwoliły im wystąpić w biało czerwonych barwach w Mistrzostwach Świata Judo Kata. Dwie pary rywalizowały w konkurencji nage-no-kata. Jako pierwsi na macie stanęli seniorzy Bartosz Machna i Dawid Kajdy. Sportowcy z naszego miasta nie zawiedli i po udanym występie zajęli wysoką siódmą pozycję w eliminacjach. Drugą parą na macie byli młodzieżowcy Aleksandra Masternak oraz Patryk Urban. Jaworznianie pomimo dużej presji związanej ze startem prezentowali się jak para weteranów. Po znakomitym występie zajęli wysoką czwartą lokatę. Trzeci do rywalizacji w konkurencji kodokan-goshin-jutsu przystąpili Łukasz Proksa i Marek Tarabura. Doświadczona para po wysoko punktowanym pokazie w swoim debiucie w zawodach tej rangi uplasowali się na siódmej lokacie w eliminacjach.

W dniach 16-18 września w Bośni i Hercegowinie odbył się Puchar Świata w Ju-jitsu organizowany przez Międzynarodową Federację Ju-jitsu (JJIF). Kadrę Polski reprezentowało troje zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno: Szymon Kałuża, Nikodem Łukajczyk oraz Adela Niciarz. W trzydniowym turnieju, w którym startowało kilkuset zawodników, reprezentujących kilkadziesiąt państw z całego świata zawodnicy z Jaworzna wywalczyli złoty, srebrny oraz dwa brązowe medale.

Pierwszego dnia zawodów w konkurencji fighting znakomicie spisali się nasi zawodnicy oddając serce na macie i tocząc wiele widowiskowych walk. W grupie wiekowej  U14 w kategorii -46kg srebrny medal wywalczył Nikodem Łukajczyk natomiast Szymon Kałuża zajął dziewiątą lokatę. W grupie wiekowej U16 w kategorii +63kg Adela Niciarz zajęła trzecie miejsce. Kolejne dwa dni startów przyniosły wiele emocji oraz kolejne dwa krążki dla Jaworzna. W grupie wiekowej U14 trzecią pozycję zajął Nikodem Łukajczyk w kategorii -46kg natomiast w grupie wiekowej U16 Adela Niciarz zwyciężyła w kategorii +63kg.

Znakomite wyniki w najważniejszych imprezach sportowych na świecie wysoko podnoszą poprzeczkę i dobrze prognozują przed rozpoczynającym się sezonem dla zawodników Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którym od tego roku bardzo dużego wsparcia udziela trener mentalny Anna Woźniak.

źródło: Satori Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki