Strażacy w jaworznickiej komendy PSP otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który zasłabł w lesie. Szybka akcja poszukiwawcza i ratunkowa uratowały mu życie.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 7 września. Jaworzniccy strażacy otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który wybrał się do lasu zbierać grzyby. Poinformował dyżurnego, że źle się poczuł, narzekając na silny ból i pieczenie w klatce piersiowej.

Do akcji poszukiwawczej zostały zadysponowane 3 zastępy straży pożarnej. W okolice ul. Bukowskiej, gdzie miał w lesie przebywać mężczyzna zostało wysłane również pogotowie ratunkowe.

Akcja poszukiwawcza trwała zaledwie kilka minut. Mężczyźnie na miejscu natychmiast udzielono do pomocy, a następnie z podejrzeniem zawału serca, przetransportowano do szpitala.

– Mężczyzna sam dokonał zgłoszenia. Informował telefonicznie, że bardzo źle się poczuł, odczuwa silny ból i pieczenie w klatce piersiowej, słabnie. Był jeszcze na tyle świadomy, że podał dość precyzyjnie opis miejsca, gdzie wybrał się na grzyby. To pozwoliło na szybką lokalizację poszkodowanego – mówi Marcin Ziemiański, oficer prasowy KM PSP w Jaworznie.

foto: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki