Otwarcie wystawy czasowej pt. Kompania Rezerwy Policji Państwowej w Jaworznie w latach 1936-1939, odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 11:00 na jaworznickim rynku.

REKLAMA

Otwarcie wystawy czasowej pt. Kompania Rezerwy Policji Państwowej w Jaworznie w latach 1936-1939, odbędzie się już w najbliższy piątek, 16 września 2022 roku o godzinie 11:00, na jaworznickim rynku.

Wystawa została przygotowana przez Muzeum Miasta Jaworzna oraz oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach w celu upamiętnienia 7. Kompanii Rezerwy Policji Państwowej, która w latach 1936-1939 stacjonowała w Jaworznie. Zasłużona jednostka najbardziej chwalebne karty swojej historii zapisała w sierpniu i wrześniu 1939 roku, broniąc granicy Rzeczypospolitej na Górnym Śląsku przed oddziałami Freikorpsu i Wehrmachtu.

Podczas wernisażu odbędzie się także rozdanie nagród w diecezjalnym konkursie pt. „Polscy
policjanci w walce o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej” oraz koncert pieśni
patriotycznych w wykonaniu artystów współpracujących z ATElier Kultury w Jaworznie.

Na otwarcie wystawy zaprasza Dyrektor oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach dr Andrzej Sznajder oraz Dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna Przemysław Dudzik. Wystawa będzie prezentowana do 30 listopada.

Plan wydarzenia:
• 11:00 – Otwarcie wystawy pt. 7. Kompania Rezerwy Policji Państwowej w Jaworznie w latach 1936 – 1939
• 11:45 – Rozdanie nagród w diecezjalnym konkursie pt. Polscy policjanci w walce o niepodległość i granice Rzeczypospolitej Polskiej
• 12:15 – Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów współpracujących z ATElier Kultury

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki