REKLAMA

Dobór oświetlenia w naszym domu lub mieszkaniu odgrywa bardzo ważną rolę. O ile pod samym oświetleniem można rozumieć wiele kwestii, takich jak barwa natężenie światła, rozmieszczenie, rodzaj żarówki, tak w dzisiejszym poradniku skupimy się na oprawach, czyli lampach i świecznikach. Dokładniej mówiąc omówimy zalety antycznego oświetlenia, które wbrew pozorom świetnie sprawdzi się również w przypadku nowoczesnych stylów umeblowania.

Stare lampy i świecznik – dlaczego warto je mieć?

Antyczne oświetlenie w domu lub mieszkaniu potrafi nadać pomieszczeniom klasycznego wyglądu, wnieść nieco nostalgii i spokojnej atmosfery. Pomimo tego, że wiele osób uznaje takie wyposażenie za skrajnie archaiczne i nie oddające charakteru nowoczesnego lokum, antyczne świeczniki i lampy stale cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników architektury, kolekcjonerów czy nawet zwykłych użytkowników ceniących sobie klasyczny styl wnętrza.

Oczywiście antyczny wygląd lamp nie oznacza, że będziemy zdani na łaskę tradycyjnych świec. W większości przypadków lampy czy świeczniki wyposażone są w gwint E14 lub inny powszechnie użytkowany. Dzięki temu do antycznych świeczników możemy wkręcić energooszczędne żarówki typu LED.

Ile kosztują antyczne świeczniki i gdzie je kupić?

Obecnie na rynku oraz w sklepach internetowych takich jak euroantyki.pl można znaleźć szereg wielu wariantów lamp, świeczników i kinkietów antycznych, które łatwo dopasować do stylu posiadanego już wnętrza. W zależności od rozmiaru i pochodzenia produktu, za antyczny świecznik lub wiszącą lampę przyjdzie nam zapłacić od 250 do blisko 3 tysięcy złotych.

W większości przypadków żyrandole te dostępne są w kolorze szczerego złota, a gilzy wykonane są z mosiądzu. To przekłada się na korzystne walory estetyczne i praktyczne. Antyczne świeczniki są trwałe i niezmiennie przez dziesięciolecia potrafią zdobić wnętrza mieszkań oraz domów. Jeżeli interesuje Cię szeroki wybór antycznych ozdób do domu – nie tylko wspomnianych tu świeczników i lamp, koniecznie zerknij na stronę sklepu internetowego euroantyki.pl.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki