Postawili krawężnik w 3 dni bez konsultacji z mieszkańcami

Mieszkańcy ulicy Leonida Teligi są zniesmaczeni i zaskoczeni, ponieważ pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów zbudowali jednej z mieszkanek wysoki krawężnik wzdłuż posesji, który utrudnia komunikacje, z nikim tego nie konsultując.

REKLAMA

Mieszkańcom ulicy Leonia Teligi na Jeziorkach w Jaworznie utrudniono życie. Na jednym fragmencie ich ulicy powstał wysoki krawężnik, który zwęża i tak wąską ulicę. Jak mówi tamtejszy mieszkaniec — droga jest gruntowa i wąska, dojeżdżają nią mieszkańcy do swoich domów, a czasem transport z węglem czy śmieciarka, więc takie zwężanie to nic jak tylko utrudnianie.

Faktem jest, że droga do najszerszych nie należy, a tutaj powstał wysoki krawężnik, który nie dość, że zwęża drogę, to jeszcze jest za wysoki, aby móc na niego wjechać w razie potrzeby minięcia się z innym pojazdem. Okazuje się, że Miejski Zarząd Dróg i Mostów zbudował go w 3 dni w poprzednim tygodniu na prośbę jednej z mieszkanek, która ponoć starała się o to przez 6 lat. Sąsiadka uważała, że woda z ulicy zalewa jej działkę oraz że przejeżdżające samochody niszczą jej ogrodzenie. Nikt jednak o takich zamiarach budowy, innych mieszkańców nie poinformował. Ponadto mieszkańcy uważają pomysł z tak wysokim krawężnikiem za nietrafiony. Według nich trafniejsze byłyby betonowe korytka, które lepiej by odprowadzały wodę niż krawężnik, a jeżeli już bardzo ktoś chciał zadbać o swoje ogrodzenie, to krawężnik powinien być zdecydowanie niższy.

Mleko się wylało i krawężnik już powstał, ale mieszkańcy chcieliby, skoro już i tak on jest, żeby był, chociaż o połowę niższy. Według nich mógłby zostać, gdyby sięgał maksymalnie 5 centymetrów powyżej asfaltu, tak aby dało się na niego wjechać w razie potrzeby.

Z relacji mieszkańców dowiadujemy się także, że pracownicy MZDiM-u na ich uwagi w tej sprawie, reagowali bardzo nieprzychylnie, mówiąc delikatnie. Pojawili się wczoraj 21 września na prośbę zniesmaczonych mieszkańców i z krzykiem oznajmili, że zbudowane wszystko jest zgodnie z wytycznymi, a roszczenia mieszkańców są niewskazane.

Jedna mieszkanka 6 lat zabiegała o ten krawężnik i w końcu się udało. MZDiM w przeciągu 3 dni postawił wysoki krawężnik, nie konsultując tego z resztą sąsiadów. Ciekawi nas więc, czy po tej interwencji MZDiM także obniży krawężnik w przeciągu 3 dni, czy jednak mieszkańcy również będą musieli starać się o to przez najbliższe 6 lat.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki