Pożar silosu z pyłem węglowym na ulicy Promiennej w Jaworznie miał miejsce dzisiaj w nocy 23 września 2022 roku w okolicy godziny 2:00.

REKLAMA

Do pożaru silosu z pyłem węglowym doszło dzisiaj w nocy w jednym z zakładów produkcyjnych na ulicy Promiennej w Jaworznie.

Jak informuje nas mł. bryg. Marcin Ziemiański z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie — dyżurny straży odebrał zgłoszenie o pożarze przed godziną 2 w nocy. Po przyjeździe ratowników na miejsce zdarzenia okazało się, że pożarem objęta jest dolna część silosu, w którym znajdowały się urządzenia elektryczne obsługujące silos. Działania strażaków polegały na ugaszeniu urządzeń elektrycznych, sprawdzeniu miejsca zdarzenia kamerą termowizyjną oraz na przewietrzeniu pomieszczenia. Na szczęście nie doszło do zapalenia się pyłu węglowego.

W akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej, łącznie 12 ratowników oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Osiedla Stałego, oraz Długoszyna, które zabezpieczały miejsce zdarzenia. Akcja trwała około 2 godziny i nikomu nic się nie stało.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki