REKLAMA

Pielęgnacja ogrodu wymaga sprawnego i odpowiedniego sprzętu. Nasza kosiarka powinna funkcjonować prawidłowo bez żadnych problemów. Filtr powietrza jest jednym z elementów składowych kosiarki spalinowej. Jeśli jesteś ciekaw, jak działa kosiarka spalinowa i do czego służy filtr powietrzny, to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Kosiarka spalinowa

To urządzenie, które pomoże nam w odpowiedni sposób zadbać o nasz trawnik. Składa się z kilku części. Kosiarka spalinowa doskonale przydaje się do koszenia dużych ogródków. No tak, pewnie zapytacie dlaczego? Kosiarka spalinowa, jak sama nazwa wskazuje, że jest napędzana paliwem. Musimy więc pamiętać o tym, aby zawsze sprawdzić stan cieczy znajdującej się w środku urządzenia. To bardzo istotna rzecz, ponieważ bez paliwa nasza kosiarka przestanie działać.

Ogólna budowa kosiarki spalinowej

Oczywiście szczególnym elementem tego urządzenia jest silnik i to tutaj, będzie znajdował się filtr powietrzny, który omówimy nieco później. Do kolejnych ważnych części tego typu kosiarki, możemy zaliczyć: rozrusznik, obudowa, paliwo, podwozie, napęd, kosz, funkcja mielenia trawy.

Poszczególne elementy kosiarki spalinowej są istotne do prawidłowego funkcjonowania tego wspaniałego urządzenia. Bez nich nasza kosiarka nie byłaby przydatna.

Filtr powietrza do kosiarki spalinowej

Filtr to jeden z najważniejszych elementów silnika, znajdującego się w środku urządzenia. Dzięki niemu mamy pewność, że do silnika nie przedostaną się żadne ,,drobinki’’, czyli tzw. zanieczyszczenia, które mogą spowodować niewłaściwe funkcjonowanie naszej kosiarki.

Chyba każdemu z nas zależy na tym, aby nasza kosiarka działa jak najdłużej. Z pomocą więc przychodzi regularna wymiana tego ważnego komponentu, który sprawuje nadzór nad cichszą pracą silnika. Oprócz tego wydłuża jego żywotność. W dzisiejszych czasach chcemy, aby każde urządzenie działało długo i sprawnie. Dlatego też musimy pamiętać o wymianie pewnych akcesoriów do kosiarki spalinowej – warto tutaj zainwestować w filtry powietrza do kosiarki od Świątek Las & Ogród.

Skuteczny filtr powietrza

Niewątpliwie wszystkie akcesoria zakupione do kosiarki spalinowej, powinny zawsze działać bez zarzutów. Skuteczny filtr to taki, który charakteryzuje się falistym kształtem. Jesteście ciekawi dlaczego? To prosta odpowiedź. Pofałdowana struktura filtra powietrza odpowiada za większą gramaturę i powierzchnię przechwytującą. Warto zadbać też o to, aby materiał filtra powietrza był wysokiej jakości. Powinien on chronić przed wilgocią, uszkodzeniami i zachowywać najlepsze właściwości na lata. Tak, do zdecydowanie dobry wybór.

Wymiana filtra powietrza do kosiarki

Dbanie o prawidłowe funkcjonowanie kosiarki wiąże się z pewną wymianą niektórych części. Należy do nich z pewnością filtr powietrza, który śmiało, można wymienić po upływie 25-godzinnej efektywnej pracy silnika. Niestety nasze uwarunkowania glebowe nie służą funkcjonowaniu filtra powietrza, ponieważ już po krótkim czasie użytkowania jest on po prostu brudny. Zaczynają osadzać się na nim pewne drobinki, przeszkadzające w dalszym filtra powietrza. Co należy zrobić?

Wystarczy wymienić filtr powietrza do kosiarki na nowy, aby silnik chodził bez zarzutów. Warto zapamiętać, aby nie przechylać kosiarki w bok, gdyż może zdarzyć się wtedy niechciany wypadek. Możemy sprawić, że filtr powietrza do kosiarki spalinowej zostanie zalany, a tego chyba byśmy nie chcieli.

źródło zdjęć: freepik.com

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki