Zaciskanie pasa zaczyna się również w placówkach edukacyjnych. Premier Mateusz Morawiecki nakazał aby poszukać oszczędności w Gminach. W Jaworznie, dyrektorzy szkół w Jaworznie dostali pismo od Miejskiego Zespołu Placówek Oświatowo Wychowawczych, w których gmina prosi o przekazanie informacji o możliwościach obniżenia zużycia energii elektrycznej o 10%.

REKLAMA

Dotarliśmy do kopii tego dokumentu:

Ceny energii elektrycznej dla gmin rosną lawinowo, więc oszczędności potrzebne są wszędzie. Teraz przed wyzwaniem oszczędności muszą stanąć dyrektorzy szkół. 

Jeszcze miesiąc temu na nasze informacje o możliwościach przejścia na zdalne nauczanie w przypadku spadku temperatury rzecznik UM Jaworzno zapewniał, że w Jaworznie ciepła nie zabraknie. Oby nie okazało się, że odpowiedzialność za to będzie przerzucana na dyrektorów szkół.

W przypadku problemów z ogrzewaniem możliwe zdalne nauczanie

 

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. To proste WF na rowerach stacjonarnych sprzężonych z prądnicą, z jakiegoś samochodu można tanio na złomie kupić. A program rower+ rząd uruchomi jak tylko pomysł chwyci. Sasin będzie nadzorował kupi rowery w okazyjnej cenie 20 tys. sztuka.

  2. W zemście za przegrane wybory PiS najpierw ukradł samorządom pieniądze na inwestycje, infrę, szkoły, szpitale; potem dołożył im wydatków własnych a teraz zmusza do oszczędności. Zaraz zramolały naczalnik zaproponuje żeby konserwatorzy zdemontowali w każdej szkole co dziesiąte gniazdko i lampę a dzwonki odzywały się 3 sekundy krócej i tylko po parzystej lekcji.