Uroczyste nadanie i wręczenie sztandaru KMP w Jaworznie za nami

Nadanie i wręczenie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie oraz odsłonięcie obelisku z tablicą „Pamięci Funkcjonariuszy 7. Kompanii Rezerwy Policji Państwowej” odbyło się na jaworznickim Rynku dzisiaj 23 września 2022 roku.

REKLAMA

Uroczyste nadanie i wręczenie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie miało miejsce dzisiaj 23 września 2022 roku na płycie jaworznickiego Rynku.

Najpierw jednak o godzinie 10:00 odbyła się Msza Święta w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny, a następnie nastąpił przemarsz pododdziałów oraz gości na Rynek Główny. Około godziny 11:00 odbył się uroczysty apel z ceremonią nadania i wręczenia sztandaru dla Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, na miejscu byli wszyscy przedstawiciele jaworznickich władz, na czele z Prezydentem Miasta Jaworzna. Byli także politycy związani z naszym miastem jak poseł na Sejm Wojciech Saługa czy Maria Materla. Odbyły się uroczyste przemowy przybyłych gości oraz najwyższych przedstawicieli policji. Było także uroczyste wzniesienie flagi państwowej Rzeczpospolitej Polskiej oraz zaprezentowanie sztandaru.

Po uroczystościach na Rynku odbyła się defilada do parku Zielona w rytm orkiestry policyjnej i o godzinie 12:30 nastąpiło odsłonięcie obelisku z tablicą „Pamięci Funkcjonariuszy 7. Kompanii Rezerwy Policji Państwowej”. Tutaj również odbyły się przemówienia dygnitarzy, a także honorowa salwa Kompanii Reprezentacyjnej Policji.

Całość wydarzenia trwała około 3 godzin.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki