REKLAMA

Siarka jest niewątpliwie ważnym pierwiastkiem, który naturalnie występuje w naszym organizmie. Jednocześnie pełni istotną rolę, gdyż odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie kości i stawów. Często określa się ją mianem minerału piękna. Wynika to z faktu, że ma wpływ na skórę, włosy oraz paznokcie. W czym może pomóc MSM? Gdzie kupić preparat w Polsce?

Czym jest MSM siarka organiczna?

Siarkę jako naturalny pierwiastek możemy pozyskać z jedzenia. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że żywność poddawana jest wielu procesom, które sprawiają, że ilość siarki w danym produkcie w znaczący sposób spada, a to może prowadzić do niedoborów, które będą przejawiać się w niewłaściwym funkcjonowaniu stawów i kości, ale także pozostałych układów. W takim przypadku zastosowanie ma siarka organiczna, czyli MSM. Jest to nic innego jak metylosiarczan czy też metylosulfonylometan, czyli związek organiczny siarki. Ma on postać białego, krystalicznego proszku, który bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, a przy tym nie ma nieprzyjemnego zapachu. Wykazuje wrażliwość na promienie słoneczne, ale i wysokie i niskie temperatury. Aby siarka MSM nie straciła swoich właściwości, nie należy poddawać jej obróbce termicznej. Wynika to z faktu, że nie będzie przyswajalna przez ludzki organizm.

MSM – poznajcie właściwości siarki organicznej?

Siarka organiczna jest dobrze przyswajalnym suplementem diety, który pozytywnie działa na stawy, kości oraz cały układ kostno-stawowy. Jednocześnie ten preparat wzmacnia także mięśnie oraz ścięgna. Do tego poprawia kondycję skóry, wzmacnia włosy oraz paznokcie. Wynika to z faktu, że za produkcję kolagenu oraz keratyny odpowiada siarka. Oczywiście na tym zalety stosowania tego suplementu się nie kończą, gdyż MSM poprawia procesy trawienne, zapobiegając zaparciom. Wzmacnia wątrobę, ale i przyspiesza jej regenerację. Do tego wpływa na odporność organizmu. Należy jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że wykazuje pozytywne działanie na cały układ krążenia, zmniejszając ryzyko chorób serca. Suplement diety w postaci siarki organicznej wykazuje także pozytywny wpływ na układ moczowo-płciowy. Przyspiesza leczenie stanów zapalnych, przyspiesza też proces gojenia się ran, zmniejszając przy tym ryzyko powstawania blizn.

Jak stosować MSM suplementy?

Siarkę warto suplementować, wybierając produkt najwyższej jakości taki jak MSM. Na samym początku należy spożywać niewielką ilość proszku, a następnie można ją zwiększać. Najlepiej zrobić to po tygodniu stosowania. Nadmiar wydalany jest wraz z moczem. Dostępny jest także suplement MSM tabletki i w tym przypadku należy stosować się do zaleceń zawartych w ulotce. Osoba dorosła zazwyczaj powinna stosować od 1 do 2 tabletek na dzień. MSM siarka organiczna nie powoduje też skutków ubocznych. Jest dobrze przyswajalna. Przy niewłaściwym stosowaniu mogą pojawić się problemy jelitowe bądź wysypka. Jednocześnie na początku stosowania tego suplementu można odczuwać gorsze samopoczucie, co wynika z faktu, że toksyny usuwane są z organizmu i wraz z dostarczeniem odpowiedniej ilości siarki szybko ustają. Niedoborów siarki nie można bagatelizować, gdyż skutki mogą być bardzo poważne. Przede wszystkim zwiększa się ryzyko chorób nowotworowych, uszkodzeń wątroby czy chorób serca. Zwiększa się również ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów. Siarkę MSM należy stosować profilaktycznie, ale też w leczeniu schorzeń w obrębie stawów, mięśni czy kości. Zaleca się jej stosowanie w przypadku występowania alergii, chorób skóry, a także chorób układu kostno-stawowego.

Gdzie kupić dobrą siarkę organiczną w Polsce?

Siarka MSM jest dobrze przyswajalna. Ten suplement można zakupić w formie proszku, który rozpuszcza się w wodzie bądź tabletek. Warto pozyskać ją z pewnego źródła. MSM dostępne jest w aptece albo dobrym sklepie ze zdrową żywnością. Można ponadto wybrać siarkę organiczną, która w swoim składzie ma jeszcze dodatek witaminy C czy D. Ile kosztuje MSM? Cena tego produktu nie jest wysoka i można go zakupić za kilkadziesiąt złotych.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki