Warto przyjść na piątkowy wernisaż, żeby poznać lepiej miasto, w którym się żyje — tłumaczy Dyrektor Przemysław Dudzik

Wernisaż wystawy Kompania Rezerwy Policji Państwowej w Jaworznie w latach 1936-1939, odbędzie się już w najbliższy piątek. Dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna Przemysław Dudzik tłumaczy, dlaczego warto się na niego wybrać.

REKLAMA

Otwarcie wystawy czasowej pt. Kompania Rezerwy Policji Państwowej w Jaworznie w latach 1936-1939, odbędzie się już w najbliższy piątek, 16 września 2022 roku o godzinie 11:00, na jaworznickim rynku. Przygotowania do wernisażu są już na półmetku.

Jak mówi dyrektor — obecnie, po długim zbieraniu odpowiednich materiałów, tworzeniu treści i wybieraniu oraz drukowaniu zdjęć, następuje fizyczne łączenie plansz ze stelażami, które pojawią się na rynku w miejscu ekspozycji.

Warto interesować się miejscem, w którym się mieszka — mówi Dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna Przemysław Dudzik.

Dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna Przemysław Dudzik przekonuje, że — wystawę powinni zobaczyć wszyscy zainteresowani historią miasta jaworznianie, ponieważ opowiada ona o losach 7. Kompania Rezerwy Policji Państwowej w Jaworznie, która była istotnym elementem wyróżniającym nasze miasto na tle innych, gdyż takich kompanii w Polsce nie było zbyt wiele. Ich historia nie trwała jednak długo, a ponadto była zapomniana przez dłuższy czas, ale jest na tyle ciekawa, że warto ją poznać. Warto przyjść też, chociażby po to, aby dowiedzieć się, jaką role jaworznicka kompania odegrała we wrześniu 1939 roku.

 

Otwarcie wystawy upamiętniającej jaworznickich policjantów już w najbliższy piątek

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki