Wyniesione przejście dla pieszych w Jeleniu od.Nowa

Wyniesione przejście dla pieszych pełniące również funkcje progu zwalniającego na ulicy Wygoda, które zostało oddane do użytku przeszło miesiąc temu, już jest remontowane. Można więc śmiało powiedzieć, że robione jest od.Nowa.

REKLAMA

Na ulicy Wygoda w dzielnicy Jeleń w ramach tegorocznej edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego powstało miesiąc temu wyniesione przejście dla pieszych, które pełni także role progu zwalniającego. Projekt powstał, aby zwiększyć bezpieczeństwo w tej części miasta, szczególnie że w najbliższej okolicy mieści się szkoła.

Przejście zyskało sławę, ponieważ na samym początku swojego istnienia brakowało na nim oznakowania poziomego, co przy nadmiernej prędkości nierozważnych kierowców sprawiało, że wyskakiwali oni na progu niczym najlepsi polscy skoczkowie narciarscy.

Dzisiaj oznakowanie poziome, jak i pionowe już jest. Jest także oświetlenie przejścia, no i jest również pierwsza ingerencja remontowa, mająca na celu poprawienie pierwotnie zrobionego przejścia. Nie wiemy, co dokładnie wykonywali panowie z ekipy remontowej, ale domyślamy się, że zmniejszali kąt najazdu na próg, tak aby nie dewastował tak bardzo zawieszeń samochodów osobowych mieszkańców czy autobusów komunikacji miejskiej. Na co uskarżali się kierowcy.

Czy nie dało się tego zrobić poprawnie od razu, tak, aby remont i robienie przejścia od.Nowa nie było potrzebne? Tego nie wiemy, ale domyślamy się, że pewnie się dało.

Zdjęcie od mieszkańca Jaworzna wykonane w trakcie robót

Zamiast hamować, wyskakują na progu zwalniającym

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki