REKLAMA

Wózki widłowe są nieocenione w każdej firmie, więc muszą działać niezawodnie i wydajnie. W dużej mierze wpływ ma na to dobór odpowiedniego łańcucha. Tutaj zdecydowanie warto postawić na łańcuchy Fleyera!

Czym są łańcuchy do wózków widłowych?

Łańcuchy do wózków widłowych to niezwykle ważny element każdego mechanizmu, gwarantując długą żywotność wózka widłowego, który ze względu na specyfikę pracy, narażony jest na awarie i uszkodzenia. Nie można więc szukać oszczędności w tym zakresie, gdyż wcześniej czy później łańcuch ulegnie zepsuciu. Warto postawić na jakość – łańcuchy do wózków widłowych Fleyera. Dzięki temu, że są wykonane ze stali najwyższej jakości, mamy pewność zarówno bezpiecznej pracy jak i bezpieczeństwa osoby pracującej z maszyną. W sklepie KOMERC kupisz łańcuchy Fleyera i inne – https://sklep.komerc.pl/kategoria-produktu/lancuchy/fleyery – wszystkie doskonale sprawdzą się w codziennym zastosowaniu!

Łańcuchy do wózków widłowych Fleyera, określane też jako płytkowe, oferowane są w wersji LL, AL oraz LH wzmocnione. Stosowane głównie w wózkach widłowych są niezwykle popularne wśród klientów, cenione za swoją jakość i niezawodność. W sklepie KOMERC do każdego łańcucha wystawiana jest specjalna deklaracja zgodności, która jest wymagana przez Urząd Dozoru Technicznego przy dopuszczeniu wózka do użytkowania. Znajdują one zastosowanie w przeróżnych mechanizmach, zapewniając długą żywotność. Każdy łańcuch wykonany jest z ogromną precyzją, co pozwala mu pracować nawet w ekstremalnie ciężkich warunkach pracy.

Jak odpowiednio dobrać łańcuch do wózka widłowego?

Najważniejszym celem łańcuchów do wózków widłowych jest podniesienie ładunku znajdującego się na widłach wózka, a co za tym idzie, istotny jest ich rozmiar oraz wytrzymałość. Przeważnie do tego celu wykorzystuje się łańcuchy właśnie omawiane łańcuchy płytkowe Fleyera. Nim jednak wybierzemy odpowiedni łańcuch, powinniśmy sprawdzić, czy cechuje się odpowiednimi parametrami.
Przede wszystkim łańcuch powinien być maksymalnie wytrzymały, wykonany z wysokiej jakości materiałów i dzięki temu spełniający jednocześnie wymagania bezpieczeństwa. Dostępne w sklepie KOMERC łańcuchy wykonane z najlepszych stali to również gwarancja, że łańcuch nie zacznie się szybko wyciągać. Łańcuch płytkowy Fleyera jest narażony na pracę w trudnych warunkach atmosferycznych (skrajne temperatury, wilgotność, opady itp.), dlatego też to ważny wybór gdy poszukujemy niezawodnego mechanizmu, który będzie funkcjonował bez zarzutu.

Eksploatując wózek widłowy, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że istotnym elementem żywotności łańcucha jest odpowiednia konserwacja i smarowanie. To powinno być rutynową czynnością przy każdym przeglądzie. Trzeba też pamiętać o tym, że każdy sprawdzony, godny zaufania producent zapewnia gwarancję na swoje części, które są zgodne z normami technicznymi i normami bezpieczeństwa. Jak widać, zdecydowanie warto zainwestować w niezawodne łańcuchy Fleyera do wózków widłowych. To najlepsze na rynku rozwiązanie w tym zakresie!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki