REKLAMA

Ludzkość zna i korzysta ze szklanych opakowań od 5 tysięcy lat. Stosowanie podczas jego wytwarzania coraz lepszych technologii i doskonalenie surowca sprawiło, że można czerpać wiele korzyści z tego uniwersalnego oraz wysoce ekologicznego materiału. Szklane opakowania pozwalają na połączenie estetycznego wyglądu i funkcjonalności. Jednak nie wszystkie produkty są pakowane w szkło. Sprawdźmy to!

Opakowania szklane dla produktów spożywczych

Szkło jest materiałem naturalnym, obojętnym chemicznie i nie wchodzącym w reakcję z różnymi substancjami. Może przybierać dowolne, wysoce estetyczne formy. Od wielu lat postrzegane jest jako prestiżowe opakowanie, dzięki czemu może komunikować potencjalnym nabywcom ekskluzywny i ekologiczny charakter produktu. Z uwagi na fakt, iż nie wiąże się oraz nie wchłania żadnych smaków ani zapachów, jest idealne jako opakowanie na produkty spożywcze. Nie ma znaczenia ich stan skupienia, temperatura czy skład chemiczny.

Producenci słoików, butelek i innych pojemników, jak np. firma Emcor, oferują swoim klientom wiele różnych opakowań wykonanych ze szkła. Opakowania szklane hurtownia dostarcza na rynek słoiki i butelki w zróżnicowanych kształtach i pojemnościach. Doskonale sprawdzają  się one w przypadku przetworów owocowych i warzywnych, alkoholi, miodów, a także przetworów przemysłu mięsnego. Szklane butelki są wykorzystywane przez producentów wód mineralnych, nabiału, gotowych sosów i dań obiadowych. To podstawowe opakowanie stosowane przez firmy produkujące żywność dla niemowląt i małych dzieci.

Hurtownia opakowań szklanych podkreśla, że w przypadku artykułów żywnościowych, ważną cechą szkła jest wytrzymałość na wysokie temperatury. Ma to znaczenie podczas procesu sterylizacji i pasteryzacji, którym poddawane są produkty spożywcze, np. dżemy, soki, sałatki warzywne. Są one na gorąco rozlewane do słoików i butelek.

Opakowania szklane w przemyśle kosmetycznym

Szkło często spotyka się również w przemyśle kosmetycznym. Opakowania na kosmetyki – Emcor sprawdzą się jako butelki i słoiczki na kremy, balsamy, perfumy, olejki pielęgnacyjne, lakiery do paznokci itp. Oferowane na emcor-opakowania.pl pojemniki zapewniają trwałość produktów i ochronę przed zepsuciem się. Zawartość nie ulatania się, nie ulega zanieczyszczaniu czy zepsuciu. Szkło jest mocnym i niezwykle estetycznym materiałem, który wpływa na wizerunek marki.

Opakowania na kosmetyki – Emcor to produkty, które nie wchodzą w reakcję z różnymi substancjami, przez co pozwalają zachować wysoki stopień higieniczności i bezpieczeństwa obecnego w ich wnętrzu wyrobów. Nie przepuszczają płynów ani gazów, szczelnie zamknięte zabezpieczają zawartość przed wniknięciem mikroorganizmów. Butelki i słoiki wykonane z brązowego szkła utrudniają promieniom słonecznym naświetlenie kosmetyku. Można w nich stosować atomizery, kroplomierze, automatyczne pompki, które ułatwiają dozowanie odpowiedniej ilości kremu lub balsamu.

Zużyte opakowania szklane są z sukcesem odzyskiwane w procesie recyklingu. Co ważne, nie tracą wówczas swoich właściwości, zachowują wszystkie swoje parametry i cechy.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki