Przyznawanie stypendiów sportowych jest wieloletnią tradycją Jaworzna, dlatego i w przyszłym roku Prezydent Miasta uhonoruje stypendium najlepszych jaworznickich sportowców. Co zrobić, aby je dostać?

REKLAMA

Stypendium sportowe 2023 w Jaworznie może zostać przyznane zawodnikowi, który osiągnął wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym, w dyscyplinach indywidualnych i zespołowych, zaliczanych do programu igrzysk olimpijskich. Przede wszystkim jednak musi być członkiem klubu sportowego mającego swoją siedzibę w Jaworznie. Żeby jednak móc liczyć na to finansowe wsparcie, zawodnik musi legitymować się pewnymi osiągnięciami.

W sportach indywidualnych jest to zajęcie miejsca od pierwszego do dziesiątego w klasyfikacji na Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Akademickich Mistrzostwach Świata, Pucharach Świata lub zajęcie od pierwszego do piątego miejsca w klasyfikacji na Uniwersjadach, Mistrzostwach Europy, oraz Mistrzostwach Polski.

Natomiast w sportach zespołowych legitymować się trzeba kwalifikacją do kadry pierwszego zespołu reprezentującego klub w oficjalnych rozgrywkach ligowych ekstraklasy, I lub II ligi o zasięgu ogólnopolskim.

Ponadto międzynarodowe i krajowe sukcesy sportowe powinny być udokumentowane przez Polski Związek Sportowy, który ma wyłączne prawo do organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie,
powoływania kadry narodowej oraz przygotowania jej do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych, mistrzostw świata lub mistrzostw europy.

Ważnym zapamiętania jest również fakt, że stypendium ma charakter uznaniowy, dlatego liczba i kwoty stypendiów sportowych są uzależnione od wysokości środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie miasta Jaworzna na rok 2023.

Wnioski o przyznanie stypendium sportowego przyjmowane są przez kancelarię Urzędu Miejskiego w Jaworznie do 31 grudnia 2022 roku.

Regulamin przyznawania Stypendium Sportowego Miasta Jaworzna dostępny jest na stronie Urzędu. Po więcej informacji prosimy kierować się do Referatu Kultury i Sportu w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Źródło: UM Jaworzno

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki