REKLAMA

Lubisz wycieczki rowerowe na rowerze górskim, ale w twojej najbliższej okolicy znasz już wszystkie trasy na pamięć? Czas ruszyć w inny region! Oto kilka ciekawych propozycji tras dla miłośników jazdy po górach!

Szlak Orlich Gniazd

Zacznijmy od prawdziwego klasyka. Szlak Orlich Gniazd łączy Kraków z Częstochową. Malownicze położenie na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej nie jest jedynym atutem tej trasy, bo po drodze możesz odwiedzić kilkanaście średniowiecznych zamków – między innymi w Olsztynie, Ogrodzieńcu czy Bydlinie. Rowerowa wersja szlaku liczy 186 km. Da się ją przejechać na rowerze trekkingowym, crossowym, a nawet gravelu, jednak najwygodniej postawić na górala.

Obawiasz się, że trasa stanowi dla ciebie zbyt duże wyzwanie? Pamiętaj, że zawsze możesz przejechać szlak fragmentami, dzieląc radość na kilka weekendów. Poza tym, do Twojej dyspozycji są jeszcze rowery górskie elektryczne. Taka maszyna ofiaruje ci dodatkowe waty mocy na najtrudniejszych podjazdach!

Trasa zaczyna się na dworcu kolejowym w Częstochowie, a kończy na Wawelu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokonać ją w drugą stronę. Przepiękne widoki i urozmaicone trasy zrekompensują nawet największy wysiłek!

Góry Izerskie

Góry Izerskie to z pewnością jedno z najwspanialszych miejsc dla fanów rowerowej turystyki górskiej. Tutejsze szlaki pozwolą ci zagospodarować dowolny długi weekend. Jako cel podróży warto wybrać przepiękną Halę Izerską, do której ciekawą trasą można dojechać między innymi ze Szklarskiej Poręby i Świeradowa-Zdroju.

Singletrack Glacensis

W Polsce pojawia się coraz więcej miejsc stworzonych specjalnie dla miłośników kolarstwa górskiego. Jednym z ciekawszych jest Singletrack Glacensis położony na Ziemi Kłodzkiej. Miejsce zapewni ci frajdę na co najmniej kilka dni, ponieważ składa się z aż 27 singli w formie pętli, a także jednego odcinka dwukierunkowego.

Co ciekawe, to miejsce możesz odwiedzić również z dziećmi albo mniej doświadczonymi znajomymi, ponieważ single tracki podzielono na cztery poziomy trudności. A jeśli interesuje cię dodatkowo rowerowa turystyka, dzięki szutrowym i asfaltowym łącznikom Singletrack Glacensis pozwala zwiedzić całą ziemię Kłodzką na dwóch kółkach, pokonując trasę o łącznej długości 260 km.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki