II Elżbietański koncert organowy – w sobotę 19 listopada

REKLAMA

Parafia św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie ma wielką przyjemność zaprosić wszystkich parafian i gości na II Elżbietański koncert organowy, który odbędzie się z okazji odpustu parafialnego w sobotę 19 listopada o godzinie 19:00.

REKLAMA

Tegoroczny koncert będzie bardzo wyjątkowy, za organami zasiądzie Jaworznianin Pan Michał Piechnik, który jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Pan Michał od 2022 roku pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Mariackiej w Krakowie. Wcześniej pracował jako organista w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie a Jaworznickiej społeczności znany jest z posługi organistowskiej w Parafii Matki Bożej Anielskiej oraz parafii Józefa Rzemieślnika w Jaworznie.

Pan Michał jest Laureatem III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Młodych Organistów im. Śląskich Muzyków Kościelnych w zakresie improwizacji organowej. Współpracował z Filharmonią oraz Operą Krakowską. Brał udział w konkursach, przesłuchaniach, festiwalach organowych oraz kursach mistrzowskich. Jako akompaniator i chórzysta współpracował z chórem Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Nagrywał płyty jako solista, dyrygent i chórzysta. Koncertował w charakterze solisty, chórzysty i akompaniatora w kraju i za granicą m.in.:. w Hiszpanii, Francji, Anglii, we Włoszech a także w Szkocji. 

Podczas koncertu organom towarzyszyć będzie trąbka, na której zagra równie doskonały muzyk pochodzący z Jaworzna – Pan Tobiasz Bała, który kształcił się w klasie trąbki prof. Stanisława Dziewiora pracującego w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. 

Pan Tobiasz jest Laureatem licznych konkursów Ogólnopolskich jak i Międzynarodowych. Jest stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. Jako solista koncertował m.in.: w Złotej Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, warszawskich łazienkach a także z orkiestrą Filharmonii Śląskiej w Katowicach.

Jest aktywnym muzykiem i nauczycielem współpracującym z wieloma orkiestrami i big bandami, m.in.: Orkiestrą Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Operą Krakowską, Teatrem Śląskim, Big Silesian Bandem Joachima Krzyka, Big Bandem Jerzego Sojki, Orkiestrą Filharmonii Śląskiej jak również Silesian Hammond Group (zwycięzcy festiwalu Rawa Blues w 2019r.).

Przez lata swojej aktywności muzycznej dokonał wielu nagrań i towarzyszył na scenie takim artystom jak: Kuba Badach, Magdalena Steczkowska, Czesław Mozil, Jan Nowicki, Urszula Grabowska, Radosław Krzyżanowski, Michał Zabłocki, Natalia Niemen, Piotr Rubik, Łukasz Rostowski, Zofia Nowakowska, Agnieszka Przekupień. I wiele innych.

Ciesząc się z doskonałej frekwencji podczas zeszłorocznego koncertu, tak samo i w tym roku dokładamy wszelkich starań aby koncert zachwycił wszystkich słuchaczy, tak samo pragniemy by nasza Szczakowska Świątynia wypełniła się ludźmi pragnącymi usłyszeć piękną muzykę, która wprowadzi ich w wyjątkowy nastrój i nasyci pozytywną energią.

Podczas koncertu usłyszymy:

  •  Trumpet Voluntary – Jeremiah Clarke
  •  Gloria in Excelsis Deo – Georg Friedrich Handel
  •  Concerto op.9 nr. 2 – Tomaso Albinoni (trzy części) 
  •  Adagio in G minor – Tomaso Albinoni
  •  Sonata fletowa w transkrypcji na trąbkę i organy – Joseph Bodin de Boismortier (trzy części)
  •  Tanti Anni Prima (Ave Maria) – Astor Piazzola
  •  Preambulum in E – Vincent Lubeck (solo organy) 
  •  Chorał „Jesus bleibet meine Freude” z kantaty BWV147 – Johann Sebastian Bach

Po koncercie będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na konserwacje zabytkowych organów naszego Szczakowskiego Kościoła.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w wydarzeniu.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki