Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Jaworznie odwiedzili redakcję z okazji Jaworznickiego Maratonu Przedsiębiorczości. Młodzi ludzie dowiedzieli się na czym polega nasza praca, a w ramach zadania stworzyli artykuł na ten temat.

Jak wygląda praca dziennikarza

REKLAMA

Dziennikarz ma za zadanie zdobywać informacje na temat wydarzeń, które dzieją się w naszym mieście oraz przekazywać je w ciekawy sposób za pomocą, na przykład fotorelacji i artykułu lub pomysłowych materiałów wideo.

Co robi się w studiu nagrań

W studiu nagrań powstają wywiady z interesującymi osobami z Jaworzna oraz nagrywa się wiadomości Jaworexpress, które można obejrzeć w telewizji od poniedziałku do piątku.

Sala konferencyjna oraz dział prasy

Uczniowie dowiedzieli się, że w sali konferencyjnej omawiane są tematy artykułów i zadania każdego pracownika na dany dzień. Natomiast w pomieszczeniu obok sali konferencyjnej znajduje się pokój, w którym powstaje gazeta „Co Tydzień”. Osoby tam pracujące zajmują się projektowaniem poszczególnych stron gazety.

Kto w redakcji pracuje i czym się zajmuje

Porozmawiali między innymi z redaktorami Michałem Kirkerem oraz Elżbietą Bigas, którzy opowiedzieli o tym, co lubią w swojej pracy. Kilka słów dodał również Kamil Gałuszka, który uczy się jak być dziennikarzem.

Na czym polega praca prezentera w telewizji

Prezenter telewizji zajmuje się czytaniem aktualnych informacji na temat dzisiejszego dnia z miasta. Występuje w wiadomościach Jaworexpress oraz prowadzi wywiady z gośćmi redakcji.

Uczniowie dowiedzieli się również jakie funkcje pełnią pracownicy redakcji: korektor tekstu, grafik, dziennikarz prasowy, dziennikarz telewizyjny, prezenter telewizyjny, montażysta, dźwiękowiec, operator.

Było to ciekawe doświadczenie. Odwiedzający mieli okazję sami stworzyć artykuł i poznać podstawowy program do tworzenia wpisów WordPress. Na pewno odwiedzą Redakcję Co Tydzień przy następnej takiej okazji.

 

Autorzy: Wiktor Tura, Oliwia Ślusarczyk, Izabella S.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki