Mięso świeciło w ciemności. Takie coś sprzedają w dyskontach! – piekli się pani Grażyna

Święcące mięso w Jaworznie zostało zakupione przez córkę pani Grażyny, która niezwłocznie zaniosła je do sanepidu. Sanepid wdrożył procedury i do producenta zapukała kontrola.

REKLAMA

Pani Grażyna to mieszkanka Jaworzna, której córka 21 listopada 2022 roku, w jednym ze sklepów popularnej sieci mieszczącym się w naszym mieście, zakupiła porcję rosołową i skrzydełka z kurczaka. Mięso jednak w nocy zaczęło się świecić.

Pani Grażyna posiada kilka psów i kota, dla których co jakiś czas kupuję wraz z córką mięso, aby urozmaicić im dietę. Tak też było i tym razem, nie spodziewała się jednak, że ten zakup będzie miał takie skutki. Psy jaworznianki mięso zjadły od razu, jednak kot go nie ruszył i tak zostało na talerzyku. W nocy pani Grażyna wstała, aby pójść do łazienki i przeżyła szok, bowiem mięso po prostu świeciło, niczym figurki fluorescencyjne. Sytuację widział także mąż jaworznianki i był w nie mniejszym szoku.

Jaworznianka postanowiła zanieść mięso do sanepidu, jednak tam dowiedziała się, że placówka takich badań nie przeprowadza i że jeżeli towar sprzedawany jest luzem, to mogą podać numer do służb weterynaryjnych. Według pani Grażyny sposób rozmowy oraz to, co usłyszała, było trudne do przyjęcia, ponieważ zrozumiała, że to ona osobiście powinna się tym zająć, a nie służby.

A to właśnie od służb jaworznianka oczekuje, żeby mięso zakupione przez jej córkę zostało zbadane, a sprawa została wyjaśniona, gdyż jak tłumaczy — ekspedientka otworzyła worek z mięsem i wysypała go do lady, więc z pewnością za taki stan mięsa odpowiedzialny jest sam producent. Trzeba więc go znaleźć i ukarać — dodaję.

Oczywiście skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną Województwa Śląskiego w Jaworznie, od której dowiedzieliśmy się, że zgłoszenie dotyczące świecącego mięsa zostało przyjęte a procedury wdrożone.

Oznacza to, że pracownicy sanepidu ustalili pochodzenie mięsa i skierowali tam powiatowego lekarza weterynarii, ponieważ problem dotyczy produktu odzwierzęcego. Partia przyniesionego mięsa przez panią Grażynę wskazała, że pochodziło ono od producenta z gminy Daszyna, dlatego sprawa została przekazana inspektoratowi w Kutnie i teraz tamtejszy wydział będzie ją prowadził.

Ważną informacją, jaką otrzymaliśmy od sanepidu, jest mówiąca, że placówki nigdy nie przyjmują próbek badawczych, które były przechowywane w warunkach domowych, ponieważ nie mogą one być miarodajne. Sanepid w takich przypadkach jak ten kieruje się bezpośrednio do źródła pochodzenia danego produktu i tam prowadzi czynności kontrolujące.

Jaworznianka postąpiła więc dobrze, dobrze postąpił także jaworznicki sanepid. Mamy nadzieje, że święcące mięso szybko nie wróci do naszego miast lub zostanie z niego jak najszybciej wycofane.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

11 KOMENTARZE

  • Nie mierz innych swoją miarą.
   To jest emerytka, może jej nie stać na życie w takim luksusie jaki ty uważasz za standard.
   A grupa tych których nie stać będzie coraz większa, inflacja plus zwolnienia grupowe np taki MAN w Starachowicach zwolni 860 pracowników a nie jest jedynym zakładam ogłaszającym zwolnienia grupowe.

   • Tak, tak to wina PIS że mięso z dyskontu się świeci. Przecież każdy młody, wykształcony, z dużego miasta wie że za inflację , kryzys gospodarczy na świecie i za wojnę odpowiada Kaczyński i jego kot .
    Emerytki nie stać na normalne mięso, bo otrzymuje13 i 14 emeryturę a za Tuska to były kolosalne podwyżki emerytur i żyło się świetnie.

 1. Jest i Siwy ze swoimi „mądrościami”. Znów nic na temat i nic z sensem.
  Wina Tuska, a Kaczyński z kotem za nic nie odpowiadają. Przecież to nie on drukuje pieniądze, zadłuża państwo. Do tego wcale nie ma kontroli nad spółkami skarbu państwa i wypłatą środków z EU. Już nawet Twoje ulubione agencje ratingowe „ostrzegają, że blokada wypłaty unijnych funduszy spójności dla Polski mogłoby obniżyć ocenę kredytową naszego kraju, osłabić złotego oraz zwiększyć presję inflacyjną.”

  Co do inflacji i odpowiedzialności PiSu za jej poziom w PL to nie będę tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz. Podam tylko jeden przykład jak wygląda walka z inflacja w wykonaniu spółki skarbu państwa i monopolisty: sprawdź sobie „yntelygencie” cenę ropy i dolara dziś i sprzed wojny, potem zobacz cenę paliwa na stacji dziś i przypomnij sobie tą przedwojenną. Tylko przygotuj się na szok i niedowierzanie. A jakbyś jeszcze przy okazji poczytał o wzroście marzy rafineryjnej za Obajtka to uzupełni szokujący obrazek „walki z inflacją”.

  Skąd pomysł że 13 i 14 emerytura pokrywa wzrosty cen i kosztów życia tej emerytki?? Inflacja zawsze uderza najdotkliwiej w uboższa część społeczeństwa.

  A do mięsa dodaje się fosforanów i zakładam że to jest przyczyną „świecenia”. Tylko Asia jest naiwna kiedy myśli że mięso z innej lady ich nie ma.

   • Po co stwierdzasz fakty powszechnie znane? Wiadomo że nie kumasz, kolejny dowód powyżej. Standardowo nie potrafisz nic sensownego napisać.
    Znów się „popisałeś” kopiowaniem przekazu partyjnego. Widać czym skorupka za młodu…. A tu czas leci, niby gęby te same ale partia nazwę zmieniła i hasełka dla swoich piesków też ma nowe. Ale jak dowiodłeś już cie wytresowali i te też już papugujesz bezbłędnie vide „młody wykształcony z miasta itd…”
    Partyjne psy szczekają, a inflacja, zadłużenie itd rosną dalej.

    Babraj się w bagnie swoich bredni sam, nie będę Cię karmił trolu.

    • „Babraj się w bagnie swoich bredni sam, nie będę Cię karmił trolu”. Już wielokrotnie pisałem byś wraz z innymi kundelkami nie odszczekiwał a ty tylko obiecujesz i ciągle używając tych samych wyrazów i zwrotów bełkoczesz głupoty.

    • Poczytaj wpisy „wszystkich ” szczekających kundelków ,one nie różnią się niczym od siebie. Niezależnie czy pisze Kreseczka MAR czy jeszcze inny obszczekujący zawsze używa tych samych zwrotów i pisze w tym samym stylu. Zawsze pojawia się powtarzające się zwroty typu kopiuj wklej, dno, muł ,ministrant, WUML itd, a co bardziej istotne niezależnie kto pisze jest to pisane w takiej samej poetyce stylistycznej . Zachodzi uzasadnione podejrzenie że pisze to ta sama osoba posługująca się różnymi nickami. Jak MAR obiecuje że nie będzie odpisywał mi swoich głupot to włącza się Kreseczka i pitoli w swoim stylu . Smutne ,żałosne, żenujące .

     • Siwy biedaku przestań płakać, dorośnij dostajesz to o co się prosisz i na co zasługujesz. Zwroty są te same bo opisują rzeczywistość, ona się zmieni zmieni się całą reszta. A fakty są takie:
      Kopiuj/wklej jest? JEST. Skończysz z kopiuj/wklej wtedy ja skończę to wypominać. Dno, muł i kupa wodorostów też jest. Odbij się od dna jakie dziś reprezentujesz efekt będzie jak opisałem powyżej. Już kiedyś przyznałem że na WUML i ministranta się nie nadajesz bo nie spełniasz minimalnych standardów. I od bardzo dawna o tym nie wspominam – to ty je znów powtarzasz.
      Tak masz rację wszystkie nicki to ja 🙂 rozgryzłeś nas/mnie. My/ja używam/y tej samej stylistyki i zwrotów, a do Ciebie nadal nie dociera.
      Popatrz biedo na swoje wpisy, piszesz w kółko to samo i tak samo, do tego nigdy na temat. I ty śmiesz mieć pretensje do kogokolwiek tutaj???Chyba kpisz.
      Szczekanie co też Ci już tłumaczyłem uprawiasz tu tylko Ty – bezmyślnie jak kundelek partyjny wyszczekujesz bez ładu i składu te partyjne slogany którymi cię wytresowano.
      Co do pitolenia to zwróć uwagę że nigdy nie piszesz na temat, w kółko użeramy się z forumowym chamem, bo to ty prowadzisz działania zaczepne – nic na temat, piszesz tylko żeby dowalić i dopiec. Wyładowujesz swoje frustracje na mnie/nas, jesteś prymitywny, chamski i żenujacy.
      Podsumowując zobacz najpierw swoje „popisy”, popraw się a potem zgłaszaj pretensje do innych. Trzeba mieć twój tupet żeby grać obrażonego i jęczeć tu jak urażona panienka, po tym co wypisujesz do innych.
      Zresztą nie podoba się co piszę/my to nie odpisuj, nie zaczepiaj. Będziesz miał spokój, no ale przecież wiadomo że nie o spokój tu chodzi. Ty uwielbiasz babrać się w bagnie wyzwisk, chamstwa i bezsensownego bełkotu – temat artykułu, wpisu oponenta nie ma żadnego znaczenia i w niczym Ci nie przeszkadza.
      Podsumowując ogarnij się, dorośnij poczytaj coś poza partyjną propagandą, zacznij myśleć samodzielnie, może wtedy napiszesz coś sensownie i na temat.