Przemysław Glinka reprezentujący KS Sparta Jaworzno wziął udział w prestiżowym turnieju Warszawska Granda K1, pod auspicjami Polskiego Związku Kickboxingu, który odbył się 20 listopada w Warszawie.

REKLAMA

Warszawska Granda K1 to wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowanie widzów oraz samych zawodników, o czym świadczyć może ponad 100 sportowców z Polski i Europy, którzy przystąpili do rywalizacji w tym turnieju. Przemysław Glinka wystąpił w 31. walce na głównym ringu.

Początek walki był wyrównany, choć jaworznicki zawodnik musiał uważać na bardzo mocne tzw. low kicki i middle kicki przeciwnika, którymi kilkukrotnie starał się stworzyć zagrożenie. Jaworznianin słuchając instrukcji trenera – Przemysława Siedlińskiego – starał się być mobilny w ringu i nie wdawać w ciężkie wymiany ciosów, aby rozegrać cały pojedynek niczym wytrawny szachista. Początek walki miał być rozważny, a tempo miało wzrastać wraz z upływem czasu i utratą sił oponenta. Z każdą upływającą minutą walka stawała się coraz bardziej dynamiczna, a czasami wręcz brutalna.

Decyzją sędziowską Przemysław zwyciężył ten pojedynek, dopisując kolejne cenne zwycięstwo do swojego rekordu, czego serdecznie gratulujemy. Gratulacje są o tyle większe, że jaworznicki zawodnik powrócił do występów na ringu po dłuższej przerwie. Gratulujemy także całej kadrze i trenerowi za przygotowanie do turnieju.

Przygotowanie i start w zawodach możliwy był dzięki wsparciu miasta w ramach realizacji zadania „Sporty walki jako czynnik kształtujący charaktery” oraz wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu KLUB 2022.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki