REKLAMA

Holandia jest krajem, który przyciąga do siebie bardzo wielu Polaków. Ludzie chętnie podejmują tam pracę i znajdują stałe mieszkanie, skuszeni wysokimi zarobkami, standardem życia, czy nawet romantyczną atmosferą holenderskich krajobrazów. Jeśli i Ty planujesz wyjazd, koniecznie zapoznaj się z ubezpieczeniami polecanymi dla Polaków w Holandii. Nie wszystkie z nich są obowiązkowe, jednak w pewnych okolicznościach wykupienie polisy może być wskazane dla zabezpieczenia finansów własnych i swoich bliskich.

Jakie ubezpieczenie w Holandii jest konieczne?

 

Ubezpieczenia dostępne w Holandii w przeważającym stopniu nie są obowiązkowe, choć w niektórych sytuacjach z pewnością wskazane. Są także polisy, których nie sposób uniknąć jak na przykład ubezpieczenie auta w Holandii, które swoimi warunkami nie różni się znacznie od ubezpieczeń obowiązujących na terenie Polski.

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe dla każdego pojazdu. Jeśli wybierasz się za granicę na stałe, będziesz zobowiązany przerejestrować swój samochód. Masz na to trzy miesiące od momentu zameldowania w gminie.

Podobnie jak w przypadku polskich polis ubezpieczeniowych, holenderskie ubezpieczenie samochodu może różnić się ceną w zależności od modelu pojazdu, doświadczenia kierowcy czy wybranej oferty. Co ważne, Polacy mają możliwość przeniesienia zniżek za bezwypadkową jazdę ze swojego kraju. Jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do holenderskiej firmy ubezpieczeniowej skupiającej się na obsłudze Polaków i zapewniającej polskojęzyczną kadrę.

 

Zasady ubezpieczenia na życie

 

Ubezpieczenia na życie to polisy, do których przystępuje się dobrowolnie. Poleca się je w szczególności osobom wyjeżdżającym do pracy za granicę dla zabezpieczenia finansów rodziny. W ramach ubezpieczenia, jeśli dojdzie do wypadku, bliscy ubezpieczonego mogą liczyć na wypłatę sięgającą nawet do 100 tysięcy euro.

Wysokość składki ubezpieczeniowej ustalana jest indywidualnie i pozostaje stała przez cały okres ważności polisy, którą mogą zostać objęte osoby do 75 roku życia. Kwota płacona za ubezpieczenie to często jedynie kilka euro miesięcznie. Im młodsze i zdrowsze osoby decydują się na wykupienie polisy, tym niższa jest ich stawka miesięczna. Zostaje ona utrzymana na tym samym poziomie do końca trwania ubezpieczenia. Co więcej, ubezpieczenie na życie pozostaje ważne nawet wtedy, gdy wrócisz do Polski.

 

Kiedy ubezpieczenie na życie jest szczególnie wskazane?

 

Z ubezpieczenia na życie może skorzystać każdy niezależnie od sytuacji rodzinnej, jednak pewne okoliczności mogą dodatkowo przemawiać za wykupieniem polisy. Zastanów się nad tym zwłaszcza wtedy, gdy Twoje zarobki są kluczowe dla utrzymania rodziny, spłacania zobowiązań finansowych, czy utrzymania dotychczasowego standardu życia. W razie nieszczęśliwego wypadku Twoi bliscy będą mogli liczyć na solidne wsparcie finansowe pozwalające na spełnianie swoich potrzeb przez jakiś czas. Ubezpieczenie na życie polecane jest także w przypadku rodzin z niepełnoletnimi dziećmi, jako zabezpieczenie ich bezpieczeństwa finansowego. Jest to równie istotne w przypadku dzieci niepełnosprawnych (w tym także dorosłych), które mogą wymagać regularnej terapii czy opłaconego miejsca w specjalistycznym ośrodku opieki.

Rozważ wybór ubezpieczenia również w sytuacji, gdy masz wysokie zobowiązania finansowe bądź długi. Nikt nie chce obciążać nimi swoich bliskich. Kwota wypłacona z ubezpieczenia pomoże im spłacić zobowiązania i utrzymać dotychczasowy standard życia.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki