Seryjny włamywacz, który dokonał 5 włamań i prób włamania w listopadzie bieżącego roku na terenie ścisłego centrum Jaworzna, został złapany przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

REKLAMA

Jak informuje nas sierżant sztabowy Justyna Wiszowaty z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie — włamywacz, który na przestrzeni trwającego jeszcze listopada, dokonał w Jaworznie 5 włamań i prób włamania, został przez policjantów operacyjnych zatrzymany w nocy z 23 na 24 listopada 2022 roku.

Policjanci na podstawie obejrzanych nagrań z monitoringu wytypowali podejrzanego. Złodziejem okazał się 30-letni mieszkaniec Jaworzna, który był już policjantom znany, gdyż już wcześniej był notowany za podobne przestępstwa.

Podczas zatrzymania nie znaleziono skradzionych przedmiotów. Obecnie trwa przesłuchanie i są prowadzone czynności. O losie przestępcy zadecyduje sąd. Grozi mu od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności, jednak tutaj także zależy czy sprawca dostanie zarzuty z tzw. recydywą lub nie.

Bardzo prawdopodobne jest także, że włamywacz będzie musiał zwrócić wartość strat, na podstawie wyceny pokrzywdzonych przedsiębiorców.

Seria włamań w centrum Jaworzna

 

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki