Skarb Państwa na przełomie 2022 i 2023 roku powinien przejąć Taurona Wydobycie – informuje prezes Taurona Paweł Szczeszek. Cena za spółkę zarządzającą kopalniami Sobieski, Janina i Brzeszcze wyniesie, jak zapowiadano, 1 zł.

REKLAMA

Przypomnijmy, że umowa dotycząca przejęcia została podpisana 21 października ze strony Skarbu Państwa przez Jacka Sasina, wicepremiera i ministra aktywów państwowych, oraz ze strony Taurona – Pawła Szczeszka i Tomasza Szczegielniaka – prezesa i wiceprezesa Grupy Tauron.

Cenę za akcje Taurona Wydobycie ustalono na 1 zł. Jak podawała spółka, kwota ta uwzględnia długoterminowe projekcje finansowe obejmujące lata 2022-2049 i została ustalona w następstwie wyceny akcji spółki wydobywczej przez zewnętrzny, niezależny podmiot doradczy.

Teraz poznaliśmy dokładniejszą datę przejęcia.

– Na przełomie roku 2022 i 2023 r., najpewniej 31 grudnia tego roku lub 1 stycznia roku przyszłego, Tauron Wydobycie powinien przejść z Grupy Tauron pod kontrolę Skarbu Państwa – mówi Paweł Szczeszek, prezes Tauron Polska Energia.

Jak dodaje Szczeszek, Tauron ma czekać jeszcze na spełnienie ostatniego z warunków zawieszających, które sprecyzowane zostały w umowie.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki