Turniej piłkarski im. Bogusława Pluty

Po raz już XI zorganizowano w Jaworznie Turniej w Halowej Piłce Nożnej 10-latków im. Bogusława Pluty. Organizatorem jest Jaworznickie Stowarzyszenie Piłkarskie Szczakowianka Jaworzno i MCKiS. Turniej rozgrywany jest dzisiaj, w niedzielę 20 listopada, w Hali Widowiskowo-Sportowej. Bogusław Pluta przez lata wspierał Szczakowiankę jako sponsor, społecznik, działacz i członek Zarządu.

REKLAMA

W turnieju mierzy się osiem drużyn, mecze trwają 12 minut, na boisku w każdej drużynie gra pięciu zawodników. Jaworzno reprezentują cztery drużyny – Szczakowianka Biała, Szczakowianka Czerwona, Ciężkowianka oraz Górnik Jaworzno. Musimy odnotować, że grają dwie dziewczynki – w Szczakowiance Czerwonej i w Ciężkowiance. Sport jest dla młodych ludzi świetną odskocznią od codziennej nudy.

Organizator przygotował osiem pucharów, trzy za miejsca na „pudle” i pięć dla pozostałych drużyn. Oczywista można wskazać faworytów turnieju.

W turnieju gra wiele piłkarskich talentów. Np. Eryk ze Szczakowianki Białej, któremu udało się strzelić trzy gole w jednym meczu, prawdziwy spec od bramek. Na nasze pytanie: jak to się robi, odparł, że trzeba mieć dobrych kolegów, żeby ci dobrze zagrywali. To naszym zdaniem uniwersalny pomysł na sukces każdej grupy, choć jakiś indywidualista też by się przydał.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki