Zakręceni Pasją w ZSP nr 3. Kamil Banasik opowiedział o swojej pasji do LEGO

REKLAMA

Kamil Banasik to uczeń ZSP nr 3 w Jaworznie oraz fan klocków LEGO, który przedstawił swoje hobby w projekcie Zakręceni Pasją.

REKLAMA

Zakręceni Pasją to nowy projekt w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie, mający na celu przedstawienie wyjątkowych pasji i zainteresowań uczniów placówki. Jak mówi opiekun samorządu szkolnego Izabela Szysler — uczeń to nie tylko szkoła i nauka, ale to także jego pozaszkolne zainteresowania, dlatego warto, aby uczniowie z pasjami byli inspiracją dla tych uczniów, którzy swojej pasji jeszcze nie znaleźli.

Tym razem swoją pasję przedstawił znany w świecie Legomaniaków Kamil Banasik, który nie tylko składa gotowe zestawy, ale także tworzy swoje własne autorskie dzieła z klocków LEGO. Inspiracje czerpie dosłownie ze wszystkiego, z filmów, książek, natury, co akurat wpadnie mu w oko, to stara się zobrazować za pomocą kloców.

Kamil opowiedział swoim kolegom ze szkoły o swojej pasji, którą pielęgnuję od wielu lat. Rówieśnicy bardzo pozytywnie odbierają jego pasję i widać, że są nią żywo zainteresowani. To jednak nie tylko jego sposób na relaks, ale także plan na przyszłość. Kamil planuje w przyszłości pracować dla grupy LEGO np. jako projektant zestawów.

Co więc robić, aby być Legomaniakiem jak Kamil? Po prostu trzeba zacząć budować, budować i jeszcze raz budować. Nasz pasjonata radzi, aby na początku tworzyć do tzw. szuflady i pokazywać to osobom bardziej doświadczony. Dodaje także, aby nie przejmować się krytyką, a wdrażać rady dane od innych klockowych zapaleńców, a pewnego dnia okażę się, że składanie klocków nie jest takie trudne, jak się wydaję.

Projekt Zakręceni Pasją powstał dzięki pani wicedyrektor Bogusławie Hałas i ma zachęcać uczniów do odkrywania swoich pasji przed rówieśnikami oraz nauczycielami tak, aby inspirować i dzielić się swoimi zainteresowaniami. Spotkanie z Kamilem było inauguracją projektu. Z pewnością będziemy śledzić kolejne spotkania, aby dowiedzieć się, co ciekawego jeszcze skrywają uczniowie szkoły.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki