REKLAMA

Prawie 9 godzin rywalizowało w niedzielę 27 listopada 2022 roku 16 drużyn młodzieżowych ze Śląska i Małopolski, które wzięły udział w 14 Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci Jaworzno’2022, rozegranym w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie przy ulicy Grunwaldzkiej 80. Organizatorami imprezy, mającej charakter interregionalny – byli: LKS „Ciężkowianka” Jaworzno oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Kategoria żaki – zdjęcie zbiorowe
REKLAMA

Nad tegoroczną edycją honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezes Śląskiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok, Prezesi Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun, Prezesi Podokręgów Piłki Nożnej w Chrzanowie Józef Cichoń, w Katowicach Stefan Mleczko, w Sosnowcu Józef Grząba oraz w Olkuszu Bolesław Ściepura.
W turnieju wystąpiło 180 zawodników. Przedsięwzięcie było współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego, Śląskiego Zrzeszenia LZS, budżetu Gminy Jaworzno, sponsorów oraz własnych.

Nagrody podczas turnieju

Turniej odbywał się w trzech kategoriach wiekowych: trampkarzy, młodzików oraz żaków. Jako pierwsze do rywalizacji o godzinie 8.30 przystąpiły drużyny żaków rocznik 2014 i młodsi. W tej kategorii wiekowej stosownie do obowiązujących przepisów PZPN nie prowadzono klasyfikacji, ale najwięcej spotkań wygrał team LKS ”Borkowianka” Borek Szlachecki, zaś na słowa uznania zasłużyła dziewczęca drużyna UKS „Błyskawica” Myślachowice. Wśród młodzików zwyciężyli podopieczni trenera Grzegorza Dryja z LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno, zaś w kategorii trampkarzy triumfowała Akademia Piłkarska GHKS „Bolesław” Bukowno.

Trampkarze LKS Ciężkowianka

Końcowe tabele:
MŁODZIKI rocznik 2010 i młodsi
1.LKS „Ciężkowianka” Jaworzno
2.JSP „Szczakowianka” Jaworzno
3.LKS”Polonia” Luszowice
4.UKS „Błyskawica” Myślachowice
5.KKS”Czarni” Sosnowiec

TRAMPKARZE rocznik 2008 i młodsi
1.AP MGHKS „Bolesław” Bukowno
2.LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno Zielona
3.LKS”Ciężkowianka” Jaworzno Szara
4.LKS”Nadwiślanka” Okleśna
5.LKS „Tempo” Płaza

Taniec zwycięstwa młodzików LKS Ciężkowianka po wygranej w turnieju

Uczestnicy otrzymali puchary, pamiątkowe medale, piłki oraz inne nagrody ufundowane przez organizatorów i sponsorów, które wręczali: senator RP Joanna Sekuła, poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, reprezentujący Sejmik i marszałka Województwa Śląskiego radni Sejmiku Województwa Śląskiego Maria Materla i Marek Bieniek, wiceprzewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych Rady Miejskiej w Jaworznie Dorota Guja, radny Rady Miejskiej w Sosnowcu Michał Zając, reprezentujący Śląski i Małopolski Związek Piłki Nożnej Stefan Mleczko, Janusz Kiełtyka i Józef Cichoń, dyrektor biura poselskiego Wojciecha Saługi Renata Polańska, zasłużony dla miasta Jaworzna Stanisław Bigaj oraz działacze LKS ”Ciężkowianka” Jaworzno.

Radość zwycięzców w kategorii żaków – LKS Borkowianka Borek Szlachecki

Organizatorzy pragną gorąco i serdecznie podziękować wszystkim osobom i instytucjom, fundatorom nagród oraz tym, którzy udzielili finansowego, technicznego i logistycznego wsparcia , a byli to:
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Marszałek Jakub Chełstowski,
Gmina Jaworzno i Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzno Łukasz Kolarczyk,
Wydział Promocji Kultury i Sportu UM w Jaworznie,
Śląskie Zrzeszenie LZS w Katowicach,
Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Śląski i Małopolski Związki Piłki Nożnej, Fundusz Górnośląski S.A. parlamentarzyści: poseł do Parlamentu Europejskiego Adam Jarubas, senator RP Joanna Sekuła, poseł na Sejm RP Wojciech Saługa, radni Sejmiku Województwa Śląskiego Marcin Kozik, Maria Materla i Marek Bieniek, firma Reporter Young w Jaworznie, Celina Szczałba „Jucel”, radna Rady Miejskiej w Jaworznie Dorota Guja, Państwo Janina i Marek Banasik.

Słowa uznania należą się wolontariuszom, bez których impreza nie mogła by się odbyć w tak spektakularnej formie, a byli to: Wanda Ciołczyk, Beata Bulga, Ewa Stec Bieniek, Julia Janczy, Natalia Moszkowicz, Pola Dąbrowska, Klaudia Woch, Janusz Pieczara, Piotr Żabicki, Piotr Bulga, Andrzej Majka, Paweł Wróbel, Andrzej Kita, Radosław Madera, Paweł Bulga, Grzegorz Kucharski, Zbigniew Pacia, Szymon Pieczka, Grzegorz Dryja, Grzegorz Ryszka, Krzysztof Laskowski, Mariusz Matusik, Radek Dryja.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki