REKLAMA

Mieszkańcy Jaworzna skarżą się na charakterystyczny nieprzyjemny zapach, który co jakiś czas wyczuć można na terenie miasta. Mimo przypuszczeń o pochodzeniu smrodu, póki co brak jednoznacznej odpowiedzi, skąd zapach pochodzi.

REKLAMA

W ostatnich tygodniach zapach był szczególnie wyczuwalny 22 listopada. Na facebookowych grupach dziesiątki mieszkańców pisało o nieprzyjemnym zapachu wyczuwalnym na terenie miasta. Część użytkowników dodaje, że smrodowi towarzyszy lekka mgła.

Zapach porównywany był najczęściej do czosnku, kiszonej kapusty, gazu czy wędzonej kiełbasy. Przypuszczalnie mógł być to metanotiol, związek chemiczny w postaci gazu stosowany m.in. jako dodatek do bezwonnego gazu ziemnego, który charakteryzuje się silnym zapachem przypominającym ten opisywany przez mieszkańców.

Również na portalu wykop.pl pojawił się wpis użytkownika o nicku ZjemCiDywan, w którym ten informuje o rozchodzącym się w Jaworznie smrodzie. LINK

Ktoś zatruwa powietrze naszym mieście, celowo lub też w jakimś zakładzie nie dbając o środowisko, od pewnego czasu w Jaworznie ludzie uskarżają się na intensywny zapach w powietrzu, przypominający w dużej części merkaptany-czosnek, gaz, kiszona kapusta, kiełbasa wędzona wszystko zatopione w dziwnej mgle – pisze użytkownik.

Wpis na Wykopie, został wykopany na stronę główną i robi coraz większy zasięg. 

Dodatkowo wg użytkownika portalu, część jego znajomych od czasu pojawienia się zapachu, zaczęła narzekać na problemy zdrowotne.

Mimo wielu przypuszczeń odnośnie pochodzenia zapachu, póki co nie udało się zidentyfikować jego źródła. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworznie do tej pory nie dostała żadnego oficjalnego zgłoszenia tego problemu. 

Bądźmy czujni i alarmujmy jeśli taka sytuacja będzie się powtarzać.

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

3 KOMENTARZE