REKLAMA

27 listopada w miejscowości Kędzierzyn-Koźle odbywały się Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w kombinacji 10 tańców, podczas których Emilia Guja i Szymon Koliński tancerze Szkoły Tańca Sukces wywalczyli złoty medal i uzyskali tytuł Mistrzów Polski PTT w kategorii juniorów młodszych.

REKLAMA

W zawodach wzięło udział 18 najlepszych par z Polski. Pary, które dostały się do ścisłego finału musiały zaprezentować się w sumie w 30 tańcach w stylu standardowym i latynoamerykańskim.

Jaworznianie z Mistrzostwem Polski PTT

Mistrzostwa Polski PTT, Kędzierzyn-Koźle
Mistrzostwa Polski PTT, Kędzierzyn-Koźle

Tydzień wcześniej., tj. 19 listopada w miejscowości Jelcz-Laskowice podczas Mistrzostw Polski PTT w tańcach latynoamerykańskich para także zajęła podium i wytańczyła srebrny medal uzyskując tytuł Pierwszych V-ce Mistrzów Polski PTT.

Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich
Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich

Ponadto, 22 października w Lublinie podczas Mistrzostw Polski PTT w tańcach standardowych para zdobyła podium otrzymując brązowy medal i tytuł II V-ce Mistrzów Polski PTT w swojej kategorii.

Emilia Guja uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie, która jest także tegoroczną laureatką stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna oraz Szymon Koliński uczeń Szkoły Podstawowej nr 8 w Jaworznie sumiennie i systemicznie pracowali cały rok na tak fantastyczne wyniki.

Na ich koncie jest także wiele innych sukcesów:
Mistrzostwo Śląska w obu stylach
Złote, srebrne i brązowe medale na licznych Grand Prix Polski

oraz Tytuł I V-ce Mistrzów Polski w stylu latynoamerykańskim na otwartych Mistrzostwach Polski Polish Open Championships do lat 14, pokonując pary z wyższej kategorii wiekowej.

Zabrze – Polish Open Championships, 04 czerwca 2022

Para specjalizuje się w tańcach latynoamerykańskich takich jak: cha-cha-cha, samba, rumba, jive i pasodoble oraz w tańcach standardowych: walc angielski, walc wiedeński, quickstep, tango i foxtrot.

Ich przygoda z tańcem rozpoczęła się bardzo wcześnie.
Zarówno Szymon jak i Emilia byli bardzo ruchliwymi dziećmi, nie mogli usiedzieć na miejscu nawet przez chwilę, więc rodzice zapisali ich na zajęcia taneczne do Szkoły Tańca Sukces w Jaworznie. Emilia zaczynała stawiać swoje pierwsze kroki jako pięcioletnia dziewczynka a Szymon był już na parkiecie w wieku 4 lat. Oboje bardzo polubili taniec towarzyski. Po krótkim czasie zostali dobrani w parę i tak się zaczęła ich wspólna przygoda z tańcem towarzyskim, która trwa do dziś. Chociaż nie zawsze bywa kolorowo wykazują zrozumienie i cierpliwość do siebie nawzajem.
Taniec całkowicie zdominował ich życie, jest ich ogromną pasją, która niesie ze sobą również ogrom bardzo ciężkiej, sumiennej pracy i wyrzeczeń. Treningi grupowe, własne oraz lekcje indywidualne. Dodatkowo szkolenia, zgrupowania i weekendowe zawody wypełniają po szkole każdy ich wolny czas.
W przyszłym roku para wchodzi w nową kategorię wiekową – juniorów starszych. Przed nimi jeszcze więcej pracy i wspólnych treningów.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki