REKLAMA
REKLAMA

Wiosna to idealny moment na odświeżenie aranżacji mieszkania. W końcu wraz z przyrodą do życia budzi się kreatywność! Najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie szybkiej zmiany we wnętrzu będzie zmiana dodatków i dekoracji, takich jak dekoracje okiennie, czyli m.in. zasłony. Sprawdź po jakie tkaniny na zasłony najlepiej sięgnąć aby osiągnąć zamierzony efekt.

Zabawa dodatkami – dobierz oryginalny materiał na zasłony do swojego wnętrza

Dobrze przemyślana aranżacja wnętrza powinna odzwierciedlać gusta korzystających z niego osób, a także być dopasowana do panującej pory roku. Zasłony to dodatek, który może znacznie wpłynąć na wygląd danego pomieszczenia – są umieszczone tuż przy oknach, czyli głównym źródle światła, przez co zwracają uwagę.

Jeśli w sklepach z firanami nie możesz znaleźć niczego, co wpisuje się w Twój gust, postaw na zasłony szyte na zamówienie. Dzięki temu aranżacja pokoju będzie uzupełniona o idealnie dopasowany do niego element, przygotowany z uwzględnieniem Twoich potrzeb. Wystarczy jedynie dobrać odpowiedni materiał na zasłony i udać się z nim do krawcowej.

Tkanina na wiosenne i letnie zasłony może być jasna i jednolita lub też różnokolorowa i ozdobiona oryginalnym deseniem. Podobają Ci się materiały na zasłony w kwiaty lub ornamenty czy może gustujesz w klasycznej prostocie? Będzie to zwiewna organza czy dekoracyjny żakard? Tej wiosny postaw na coś nowego!

Najlepsze tkaniny na zasłony – co wybrać?

Dobierając tkaniny na zasłony warto przede wszystkim wziąć pod uwagę to, w jakim pomieszczeniu mają zawisnąć oraz – jaka będzie ich rola. Dekoracyjne zasłony, które nie muszą blokować światła, mogą być wykonane ze znacznie cieńszego i lżejszego materiału niż zasłony zaciemniające.

Przy zakupie materiału na zasłony warto wziąć uwagę jego:

  • rodzaj włókien (naturalne lub syntetyczne),
  • grubość tkaniny,
  • wykończenie (fakturę) materiału,
  • kolorystykę,
  • trwałość (odporność na uszkodzenia).

Najpopularniejsze materiały na zasłony to bez wątpienia bawełna, wiskoza, a także materiały syntetyczne. Są one przystępne cenowo i dostępne w najróżniejszych wykończeniach, grubościach oraz kolorystyce. Tego typu tkaniny są także odporne na uszkodzenia i trwałe. Co więcej, tego typu materiały nie są wymagające w pielęgnacji oraz mogą być często prane.

Wiosenny materiał na zasłony – kwiaty i motywy roślinne

Na jakie desenie zwracać uwagę dobierając materiał na zasłony? Kwiaty, liście oraz motywy leśne to zdecydowani faworyci wśród wzorów na wiosenne i letnie zasłony. Nic zresztą dziwnego! Motywy roślinne jednoznacznie kojarzą się z wiosną i budzącą się do życia przyrodą. Są radosne, a przy tym mogą prezentować się we wnętrzu bardzo elegancko.

Bez obaw jednak o nudę. Wśród kwiecistych tkanin można znaleźć zarówno żakardy, jak i nieco lżejszą taftę. Można eksperymentować z wielkością i kolorystyką desenia. Szeroki wybór kwiecistych tkanin odpowiednich do uszycia zasłon dostępny jest w ofercie internetowego sklepu Izpol.

Dodatki do mieszkania w korzystnej cenie

Jak dużo materiału będzie potrzebne do uszycia zasłon? Najczęściej materiały dedykowane do szycia zasłon mają szerokość do 160 cm. To odpowiednia szerokość na pojedynczą zasłonę, a w przypadku węższych okien – nawet i na dwie. Ilość potrzebnego materiału, będzie równać się długości, jaką ma mieć zasłona, czyli wymiarowi od karnisza do parapetu lub podłogi. Jeśli zasłony mają być uzupełnione o pasujące podwiązki do upięcia, do tego otrzymanego wymiaru warto doliczyć około 20 cm materiału.

Zasłony szyte na zamówienie nie muszą okazać się kosztowną inwestycją. Wiele zależy bowiem od rodzaju i ilości wybranego materiału. Warto pamiętać, że dość atrakcyjną cenowo opcją są np. tkaniny wykonane z poliestru i poliamidu. Obecnie wybierać można spośród tkanin, które do złudzenia przypominają swoją fakturą np. lniane płótno czy jedwab, a okazują się znacznie trwalsze i łatwiejsze w pielęgnacji.

W razie wątpliwości kwestię wyboru rodzaju i ilości materiału warto omówić z krawcową, u której zamawia się uszycie zasłon.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki