REKLAMA

Zagadka nieprzyjemnych zapachów w Jaworznie może znalazła wyjaśnienie. Zapach mógł pochodzić z Trzebini.

REKLAMA

Portal przelom.pl otrzymywał podobnie jak jaw.pl informacje na temat nieprzyjemnych zapachów. Ich intensywność wskazywała na pochodzenie z instalacji firmy ORLEN Południe zlokalizowanej w Trzebini. Na pytanie dziennikarzy spółka poinformowała o pracach związanych z czyszczeniem instalacji. Być może to właśnie to źródło jest przyczyną dziwnych zapachów również w Jaworznie.

Komunikat:

W okresie 24-25 listopada tego roku na terenie Zakładu ORLEN Południe w Trzebini były prowadzone prace związane z czyszczeniem zbiornika buforowego i separatora w zakładowej Oczyszczalni Ścieków.

Prace rozpoczęły się w czasie, gdy diametralnie zmieniły się warunki atmosferyczne i takie warunki mogły spotęgować nieprzyjemny zapach. Zapewniamy, że Spółka podjęła działania inwestycyjne, mające na celu całkowite wyeliminowanie w najbliższej perspektywie ryzyk związanych z tego typu zjawiskami, w postaci budowy zbiornika zamkniętego.

Jednocześnie zaznaczamy, że opisane powyżej prace wykonywane są raz na kilka lat, a o zaistniałej sytuacji został powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Krakowie. ORLEN Południe prowadzi regularne kontrole wszystkich swoich instalacji produkcyjnych, przez co na bieżąco monitoruje ich pracę.

Procesy prowadzone są bez zakłóceń, z dotrzymaniem wszystkich obowiązujących norm środowiskowych. Ponadto wskazujemy, że w ostatnim czasie nie wystąpiły też żadne incydenty środowiskowe. Zapewniamy, że zniwelowanie odczuwanego zapachu jest dla nas obecnie zadaniem priorytetowym.

Foto pochodzi z serwisu maps.google.com

Pisaliśmy o tym:

Co tak śmierdzi? Wiele osób pisze o przykrym zapachu w Jaworznie

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ