REKLAMA
REKLAMA

Lubisz zdrową aktywność fizyczną? Niezależnie od tego, czy uprawiasz ją zawodowo, czy amatorsko, Twój organizm jest nieustannie narażony na nadprodukcję wolnych rodników tlenowych oraz na utratę wielu składników odżywczych. Choć należy je regularnie uzupełniać poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę, to nie zawsze jest to możliwe. Warto wówczas rozważyć dodatkową suplementację niezbędnych witamin i minerałów. Jakie suplementy fitness dla sportowca sprawdzą się najlepiej? Czytaj dalej – wybraliśmy 3 propozycje, które pomogą Ci utrzymać kondycję!

Suplementy fitness – co warto zażywać?

Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz na co dzień, z każdą aktywnością wiąże się zwiększone zapotrzebowanie energetyczne. Nie da się jednak ukryć, że niektóre aktywności wymagają też szczególnego dopilnowania wagi lub stosowania niskokalorycznej diety. W efekcie nietrudno o niedobory najważniejszych witamin. W takim przypadku nieoceniona okazuje się suplementacja, dzięki której możesz pokryć dzienne zapotrzebowanie na cenne składniki odżywcze. Poszukujesz wartościowych suplementów fitness? Poznaj 3 najważniejsze składniki odżywcze!

1. Glutation

Glutation jest cząsteczką naturalnie występującą w organizmie. Ma mnóstwo cennych właściwości, które docenisz od pierwszego zastosowania. Jest uznawany za najważniejszy składnik odżywczy każdej komórki całego organizmu. Co więcej, jest najsilniejszym dostępnym przeciwutleniaczem – chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Wspiera regenerację po intensywnym treningu i odgrywa jedną z najważniejszych ról w procesie tworzenia się mięśni. Dodatkowo zapewnia utrzymanie siły i sprawności fizycznej.

2. Witamina C

Czy powszechnie znana witamina C może być cennym dodatkiem w diecie sportowca? Oczywiście, że tak! To silny antyoksydant, który dodatkowo przyspiesza regenerację organizmu po intensywnym wysiłku, odwracając efekty stresu oksydacyjnego spowodowanego namnażaniem się wolnych rodników podczas treningu. Co więcej, korzystnie wpływa na proces gojenia się ran i wspiera układ kostny po kontuzjach. Redukuje też uczucie zmęczenia. Jeżeli zależy Ci na wysokiej przyswajalności (na poziomie ponad 95%), zrezygnuj z klasycznych pigułek. Liczne badania potwierdzają, że obecnie najskuteczniejsze suplementy fitness mają formę liposomalną. To innowacyjne rozwiązanie, dlatego warto wybrać preparaty oferowane przez renomowanych producentów. Godne polecenia są bez wątpienia suplementy marki Altrient – znajdziesz je w e-sklepie Vitallabs, w kategorii https://vitallabs.pl/zastosowanie/sport-i-fitness/. To świetna alternatywa dla popularnych wlewów dożylnych.

3. L-karnityna

Badania potwierdziły, że L-karnityna zwiększa wydolność podczas treningu i znacząco poprawia jego efekty. Dodatkowo przyjmowanie tej substancji redukuje poziom wytwarzanego kwasu mlekowego, dzięki czemu opóźnia się moment zmęczenia. Co ciekawe, L-karnityna zmniejsza też ból po intensywnych aktywnościach i korzystnie wpływa na proces regeneracji organizmu. Od lat trwają dyskusje nad jej przyswajalnością z suplementów diety – aż do teraz, kiedy na rynku dostępna jest jej acetylowa forma zamknięta w fosfolipidowym liposomie opatentowanym przez LivOn Labs, którego zadaniem jest dostarczenie tego cennego składnika wprost do wnętrza komórki. Dzięki temu rozwiązaniu doustna suplementacja stała się możliwa.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki