REKLAMA

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu glazurnika?

REKLAMA

Układanie płytek wymaga odpowiednich kwalifikacji, a także doświadczenia. Przydatne jest także fachowe oko i precyzja wykonania. Niestety żaden glazurnik nie poradzi sobie bez odpowiednich narzędzi, które, o ile są dobre, pozwalają skrócić czas pracy i zmniejszyć prawdopodobieństwo niedociągnięć oraz ułatwiają całe przedsięwzięcie. Jakie narzędzia koniecznie musi mieć glazurnik? Co powinno je cechować?

Sprzęt niezbędny do przygotowania powierzchni

Pierwszym etapem prac jest oczyszczenie powierzchni z różnych zanieczyszczeń. Do usunięcia pyłu lub kurzu niezbędny będzie odkurzać, a odpadające i łuszczące się elementy podłoża usuwa się z wykorzystaniem szpachelki. Czasami konieczne jest także pozbycie się tłustych plam, do czego wykorzystuje się specjalne mydło.

Przed rozpoczęciem docelowego kładzenia kafelków konieczne jest także zaplanowanie wszystkich kroków i wykonanie odpowiednich pomiarów. Niezbędne do tego celu są mierniki kątów oraz miarki do planowania ułożenia. Glazurnik powinien mieć także poziomicę, umożliwiającą równe i symetryczne położenie płytek.

Artykuły potrzebne do przycinania płytek

Nieodłączną częścią pracy każdego glazurnika jest przycinanie płytek, które wykonuje się po to, aby idealnie dopasować je podczas układania. Do przycinania niezbędne będą szczypce oraz ręczna lub elektryczna przecinarka. Szczypce służą do precyzyjnego odłamywania już naciętych niedużych fragmentów płytek.

Profesjonalna przecinarka pozwala natomiast w komfortowy sposób przecinać płytki pod dowolnym kątem. Wybierając tego typu artykuły glazurnicze, warto zwrócić uwagę na ich jakość wykonania, a także dodatkowe funkcjonalności. Dla przykładu, obcęgi z antypoślizgowym uchwytem i wydłużoną rękojeścią są dużo wygodniejsze w użyciu, niż standardowe modele.

Konieczne wyposażenie do montażu płytek

Po przygotowaniu podłoża i płytek, można przejść do etapu układania, na którym bardzo przydatna jest maszynka do mieszania zaprawy klejącej. Kolejnym kluczowym akcesorium jest paca zębata, służąca do równomiernego nakładania zaprawy. Podczas prac przydatne jest także wiadro, które przydaje się mieszania używanych materiałów budowlanych.

Układając płytki, koniecznie trzeba skorzystać także z systemu poziomowania, usprawniającego cały proces. Glazurnik powinien także posiadać zestaw do fugowania, składający się m.in. z gumowej packi. W niezbędne wyposażenie do układania płytek warto wyposażyć się w sprawdzonym sklepie, takim jak np. Comensal, oferującym wysokiej jakości akcesoria, które zostały dopracowane tak, aby zapewniać płynność i wysoki komfort pracy w każdych warunkach.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki