REKLAMA
REKLAMA

Okazji, na które można przebrać dziecko, jest naprawdę sporo. Wymienić można, chociażby bal karnawałowy, gdzie wręcz przebranie jest elementem obowiązkowym. Aby pociecha była zadowolona, najlepiej, jeżeli np. kostium będzie związany z jej ulubionym bohaterem bajkowym.

Jednak skąd pozyskać strój karnawałowy dla dziecka? Okazuje się, że możliwości jest kilka. Przeczytasz o nich w tym poradniku!

Stroje dla dzieci – jakie wybrać

Decydując się na kostium dla dziecka, w którym wystąpi np. na balu przebierańców, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Otóż jeżeli nie wiemy, najlepiej zapytać pociechy kto jest jej ulubionym bohaterem. Zazwyczaj przodować będą postacie bajkowe, zwierzęta i inne podobnego typu. Pamiętajmy też, że liczy się dobra zabawa, a na pewno nasze dziecko będzie chciało się wyróżnić przebraniem wśród rówieśników!

Stroje bajkowe na bal karnawałowy

Z racji tego, że większość dzieci ogląda bajki, skupmy się zatem na postaciach w nich występujących. Poniżej kilka przykładów ciekawych propozycji na stroje dla dziecka inspirowane postaciami bajkowymi!

  1. Czerwony kapturek – propozycja skierowania bardziej dla dziewczynek. Otóż, aby przebrać dziecko za czerwonego kapturka, okazuje się, że nie będą wymagane żadne unikatowe artykuły. Wystarczy proste ubranie w kolorze czerwonym, lub biało czerwonym. Najlepiej, jeśli będzie to sukienka. Elementem, którego nie można pominąć, jest czerwona pelerynka, koniecznie z kapturem! 
  2. Elsa z Krainy lodu – kolejna propozycja skierowania bardziej ku dziewczynkom. Dana postać ostatnimi czasy zrobiła niesamowity szał wśród najmłodszych, zatem wybór przebrania tego typu może być strzałem w dziesiątkę. Potrzebować będziemy sukienki, najlepiej niebieskiej i połyskującej z białymi elementami. Dobrą opcją będą też różne dodatki, jakie miała popularna postać. 
  3. Shrek – coś dla chłopaków również musi być. Ta popularna bajkowa postać będzie idealna. Przebranie tego typu zrobi ogromne wrażenie na współuczestnikach imprezy! Do przygotowania potrzebne będą brązowe spodnie i kamizelka. Ponadto beżowa koszulka, bądź bluza. Oczywiście elementem obowiązkowym będzie maska Shreka. Dla bardziej kreatywnych osób pozostaje zrobienie odpowiedniego makijażu, za pomocą zielonej farby do ciała. Przyda się też np. biała kredka, czy masy plastyczne! 
  4. Fred Flinstone – popularny jaskiniowiec również będzie trafnym wyborem. Postać Freda Flinstone’a zna każdy! W tym przypadku potrzebna będzie żółta/brązowa/pomarańczowa narzuta w kropki, cętki itp. Musi być ona również z poszarpanymi końcówkami przy rękawach, czy na samym dole. Chodzi o to, aby wyglądała jak najbardziej naturalnie i nawiązywała do odpowiednich czasów! Oczywiście elementem obowiązkowym jest niebieski krawat i peruka! Opcją dodatkową będzie wykorzystanie czapki z daszkiem, jeżeli ktoś nie chce zastosować peruki! 
  5. Kowboj/kowbojka – ciekawy, stylowy, a zarazem prosty strój, z którego dziecko będzie zadowolone! Przyda się odzież nawiązująca do takiej, jaką nosili kowboje. Oczywiście nie obejdzie się bez charakterystycznego kapelusza, czy gadżetów, jak chociażby zabawkowy rewolwer!

To tylko niektóre przykłady strojów dla dziewczynek, czy chłopców. Dziecko przebrać można np. też za pszczółkę maję, kota w butach, księżniczkę, superbohatera i wiele innych ciekawych postaci.

Wiemy już, na jaki kostium się zdecydować. Czas, aby sprawdzić skąd, bądź jak pozyskać przebrania! Szczegóły znajdziesz poniżej!

 

Skąd wziąć kostium karnawałowy dla dziecka

Istnieje trzy opcje pozyskania przebrania dla pociechy. Otóż należą do nich, zakup, wypożyczenie i zrobienie samemu. Poniżej podajemy szczegóły!

Wypożycz kostium dla dziecka na bal przebierańców

Zaczynamy od wypożyczalni, gdyż jest to najrozsądniejsza opcja. Zarazem praktycznie najtańsza i najszybsza. Otóż w kolekcjach wypożyczalni znaleźć można mnóstwo przeróżnych strojów na imprezy z każdym motywem przewodnim. Bez problemu znajdziemy np. strój księżniczki dla dziewczynki, czy czarodzieja dla chłopca. Przebrania występują zarówno w wersjach prostych, jak i bardziej zaawansowanych. Co ważne, możemy również doposażyć się w brakujące elementy, których brakuje w posiadanym już przebraniu naszego dziecka.

Przebranie dla dziecka w wypożyczalni znaleźć można w różnych rozmiarach i cenach – sprawdź sam! Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że w razie uszkodzenia kostiumu, ponosimy dodatkowe koszty. Sama cena wynajmu nie jest wysoka.

Jak widać, wypożyczalnia strojów jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, kiedy potrzebujemy wystrzałowego stroju zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca!

Zakup stroju w sklepie

Opcja ta jest dobrym pomysłem, jeżeli wiemy, że nasze dziecko założy kostium więcej niż jeden raz. Dlaczego? Otóż głównie dlatego, że nowe przebrania są zwyczajnie drogie. Zakup na jednorazową okazję często się nie opłaca, gdyż nawet decydując się na późniejszą, ewentualną odsprzedaż, zarobimy zapewne jedynie ułamek zapłaconej kwoty.

Rozwiązaniem może być skorzystanie ze sklepu z używaną odzieżą. W miejscach takich często znaleźć można ciekawe przebrania, nawet dla dzieci. Co ważne, stroje jednak występować mogą w różnych rozmiarach, co więcej, mogą być uszkodzone, brudne, itp.

Jeżeli jednak zdecydujemy się na zakup nowego artykułu, najlepiej szukać interesującego nas w sieci. Wybór jest ogromny, a kostiumy występują w różnych stylach itp. Rozmiar również nie będzie stanowił problemu.

Wykonanie przebrania własnoręcznie

Kostiumy dla dzieci można wykonywać też własnoręcznie. Należy jednak pamiętać, że przyda się odrobina inwencji twórczej, wyobraźni i czasu. Nie można też zapomnieć o niezbędnych elementach do wykonania stroju. O ile niektóre przebrania da się z powodzeniem zrobić ze zwykłych ubrań, które już np. nasze dziecko nie nosi (czasami mogą wymagać jedynie przeróbek krawieckich – szycia), o tyle do zrobienia niektórych kompozycji potrzebne będą dodatkowe elementy.

Jeżeli mamy zdolności artystyczne, zamiast wyposażyć dziecko w maskę, możemy umalować je farbami do ciała – efekt na pewno wzbudzi podziw u rówieśników.

Uważać i zastanowić się należy wtedy, gdy zechcemy stworzyć strój samemu, a w trakcie okaże się, że brakuje nam wielu elementów. Wtedy, większość osób będzie szukać pomocy w sklepie i dokupieniu niezbędnych artykułów.

Suma summarum wyjdzie na to, iż nie dość, że stracimy wiele czasu na przygotowanie kostiumu, to jeszcze poniesiemy dodatkowe koszty związane z kupnem dodatkowych artykułów. Ratunkiem będzie wizyta w wypożyczalni, gdzie można pozyskać brakujące elementy kompozycji!

Na co się zdecydować?

Zdecydowanie polecamy wizytę w wypożyczalni. Za niewielką opłatą możemy pozyskać stroje wszelkiego rodzaju. Ba, można nawet pozwolić dziecku wybrać kostium osobiście. Zakup jest mało ekonomiczną opcją, chyba, że strój będzie używany również w innych wydarzeniach (święta, halloween, itp.). Wykonanie własnoręczne natomiast, może być problematyczne i czasochłonne.

Najważniejsze jednak, aby strój zarówno naszemu dziecku, jak i innym dzieciom się podobał. Będzie to gwarancją dobrej zabawy i prawdopodobnie naszego świętego spokoju!

Podsumowanie

Przebranie dla dziecka musi być nie tylko atrakcyjne i na czasie, ale także wygodne, bezpieczne itd. Eventów, na które może się przydać, jest całkiem sporo, zatem warto wiedzieć, skąd pozyskać kostium. Opcji jest trzy, aczkolwiek jedna jest zdecydowanie lepsza od pozostałych!

koszulki męskie

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu glazurnika?

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki