REKLAMA
REKLAMA

Kiedy postawiłeś już swoje pierwsze kroki na korcie do badmintona i czas skończyć z wypożyczaniem sprzętu klubowego, wtedy nadchodzi czas na własną rakietę. Na początku swojej przygody możesz nie być pewien, które właściwości są dla ciebie najważniejsze, więc najbezpieczniej będzie wybrać sprzęt uniwersalny. Do takich należą rakiety średnio elastyczne (średnio sztywne), najlepiej takie w wadze ok. 85 gramów.

Czym kierować się przy wyborze rakiety do badmintona?

Przede wszystkim nie musisz na początek kupować rakiet, które sprawią, że zacznie brakować środków na wynajem kortu. Rakieta do badmintona za ok. 200 złotych będzie miała dla ciebie podobną wartość co ta, która kosztuje 600. Nie będziesz w stanie odczuć specjalnej różnicy, co oczywiście przyjdzie z czasem, w miarę zdobywania kolejnych umiejętności. Wybierając rakietę do badmintona kieruj się przede wszystkim tym z czego jest wykonana, kluczowe, żeby była grafitowa, a w najgorszym wypadku kompozytowa. Gracze szukający nowej rakiety często kierują się marką. OK, znane z turniejów marki takie jak Yonex czy Victor, są producentami świetnych rakiet do badmintona, ale często kosztujące tyle samo ustępują tym mniej znanym, np. rakietom Karakala czy Olivera.

Na co zwrócić uwagę przed kupnem rakiety do badmintona?

Waga rakiety podpowie nam z czym mamy do czynienia, dla początkujących optymalne są rakiety elastyczne i średnio elastyczne. Te pozwalają na sprawne przebijanie lotki z każdego miejsca na korcie. Kierujmy się podpowiedziami specjalistów, kolegów z kortu czy trenera. Te osoby wiedzą, na które modele warto postawić na początku przygody z tym rakietowym sportem. Nie bez znaczenia jest wygląd rakiety, są modele przeznaczone dla kobiet, często w bardzo odważnych kolorach. Są też takie dla osób ceniących sobie spokojniejszą stylówkę czy modele retro, bardzo skąpo pomalowane. Ważne, żeby dobrze czuć się ze swoją rakietą do badmintona, szczególnie kiedy często pojawiamy się na korcie i szlifujemy swoje umiejętności. Nie chcemy, żeby rozpraszały nas takie detale jak np. naciąg w kolorze, którego nie znosimy.

Gdzie kupować rakiety do badmintona?

Na pewno najbardziej odpowiednim miejscem jest sklep z profesjonalnym sprzętem, jak na przykład badmin.pl. Tam znajdziecie nie tylko szeroki wybór rakiet do badmintona, ale również porady czy podpowiedzi jak poprawić swoją grę, żeby czerpać z niej jak najwięcej przyjemności. Rakieta do badmintona to przedłużenie naszej ręki, ma nam pomagać w wykonywaniu zaplanowanych zagrań. Wybór odpowiedniej rakiety do badmintona to początek naszej drogi do sukcesów na korcie!

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki