REKLAMA

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych w Jaworznie rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Rekrutacja będzie w dwóch turach.

REKLAMA

Rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych w Jaworznie rozpocznie się w dwóch turach. Rodzicie dzieci zamieszkałych w obwodzie danej szkoły podstawowej, będą mogli zgłaszać kandydatury swoich pociech od najbliższego poniedziałku 23 stycznia 2023 roku, natomiast dla dzieci spoza obwodu rekrutacja odbędzie się dopiero 1 lutego, o ile dana szkoła podstawowa posiadać będzie jeszcze wolne miejsca. Tak jak w latach poprzednich, proces rekrutacji będzie odbywał się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Oferta i strona internetowa dla rodziców składających zgłoszenie będzie dostępna od poniedziałku, 23 stycznia 2023 roku od godziny 8:00. Do tego momentu logowanie i rejestrowanie się będzie niemożliwe. Z kolei od 7 lutego od godziny 8:00 będzie dostępny program dla rodziców kandydatów spoza obwodu. System pozwala na elektroniczną rekrutację jednocześnie do trzech oddziałów klas pierwszych wybranych szkół podstawowych zgodnie z preferencją. Rodzice, którzy nie mają możliwości elektronicznego wypełnienia zgłoszenia, mogą skontaktować się z dyrektorem szkoły pierwszego wyboru, gdzie otrzymają szczegółowe informacje na ten temat.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji, harmonogramu, instrukcji postępowania oraz aktualne komunikaty związane z rekrutacją będą dostępne na stronie internetowej – Nabór do szkół podstawowych Miasta Jaworzna.

1 lutego bieżącego roku odbędzie się również spotkanie dla rodziców dzieci 6-letnich posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dotyczące procesu rekrutacji do klas pierwszych szkoły podstawowej. W spotkaniu wezmą udział m.in. Naczelnik Wydziału Edukacji oraz Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Spotkanie odbędzie się w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie przy ulicy Grunwaldzkiej 33 o godzinie 17:30. Zaproszenie na spotkanie zostało przesłane dyrektorom publicznych i niepublicznych przedszkoli na terenie Miasta Jaworzna.

Kryteria przyjęcia do szkoły:

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym:

Źródło: UM Jaworzno

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki