REKLAMA

Pieski z Jaworzna trafiły do schroniska dla zwierząt w Chełmku po nocy sylwestrowej. Do tej pory nikt się po nie, nie zgłosił.

REKLAMA

Na naszą redakcyjną skrzynkę piszą sympatycy psów, których martwi to, że schronisko dla zwierząt w Chełmku tuż po nocy sylwestrowej między 1 a 3 stycznia 2023 roku przyjęło pod swoje skrzydła aż 4 pieski z Jaworzna, po które do tej pory nie zgłosił się żaden właściciel.

Zwiększona liczba zwierząt przyjętych pod dachy schronisk w okresie nowego roku spowodowana jest najczęściej intensywnymi obchodami sylwestrowej nocy i związanej z tym działalności fanów fajerwerków. Wiele zwierząt nie rozumie zaistniałej sytuacji i po prostu się boi, co prowadzi do ucieczek z posesji właścicieli. Przypuszczamy, że to mogło być powodem, przez który 4 pieski z Jaworzna znalazły się w schronisku w Chełmku.

Według opisów zamieszczonych na stronie schroniska, 3 pieski to tzw. mieszańce, a 1 to psiak w typie rasy York. Jeżeli ktoś rozpoznaję zwierzęta ze zdjęć, to prosimy o przekazanie informacji właścicielom, że ich pupile znaleźli schronienie w Schronisku dla zwierząt w Chełmku mieszczącym się przy ulicy Jaworznickiej 67. Wszelkie szczegóły można uzyskać pod numerem telefonu: 577 000 945.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki