REKLAMA
REKLAMA

Rolnictwo to dział gospodarki mocno związany z pogodą. Takie czynności, jak siewy, zbiory upraw, opryski środkami ochrony roślin czy aplikacja nawozów dolistnych zazwyczaj uzależnione są od warunków meteorologicznych. Dokładna prognoza pogody dla rolników umożliwia zaplanowanie prac na polu, w sadzie bądź w lesie.

Emitowane w telewizji publicznej prognozy pogody są zazwyczaj niedokładne, a zatem niewystarczające. Optymalnym rozwiązaniem jest typowa pogoda dla rolników, uwzględniająca takie czynniki jak ilość opadów czy kierunek i siła wiatru. Informacje na temat zmian pogody powinny być dostępne dla obszaru zajmowanego przez konkretne gospodarstwo rolne. Przeczytaj i dowiedz się, jak uzyskać bezpłatny dostęp do takich danych.

Pogoda dla rolników – prognozy numeryczne

Opierają się na analizie stanu atmosfery w wielu punktach globu oraz skomplikowanych obliczeniach matematycznych, wykonywanych przez nowoczesne komputery. W efekcie możesz otrzymać prognozę zmian pogody o wysokim prawdopodobieństwie wystąpienia danego zjawiska oraz dokładności do 1,5 km. To bardzo duży poziom dokładności, wręcz bezcenny w kwestii planowania upraw.

Jak uzyskać dostęp do dokładanej, numerycznej prognozy pogody dla rolników Twojego gospodarstwa – krok po kroku? Wyjaśniamy!

Zobacz, jak łatwo uzyskać dostęp do prognozy pogody dla Twojego gospodarstwa oraz otrzymywać alerty w postaci SMS. Oto instrukcja.

  1.       Załóż bezpłatne konto na portalu agronomist.pl.
  2.       Po zalogowaniu się, kliknij w okienko „Twoja pogoda”.
  3.       Dodaj gospodarstwo – wybierz jego nazwę oraz określ dokładną lokalizację na mapie, a potem zapisz lokalizację.
  4.       Kolejny krok to wprowadzenie numeru telefonu komórkowego. Dzięki temu będziesz otrzymywać bezpłatne powiadomienia o nadchodzących przymrozkach, opadach deszczu lub śniegu. Możesz wskazać, które z tych powiadomień mają być wysyłane na Twój telefon.
  5.       Po zapisaniu ustawień widoczny będzie ogólna prognoza na najbliższy tydzień dla Twojego gospodarstwa.

Otrzymywane na bieżąco informacje na temat pogody bezpośrednio na telefon pozwolą zaoszczędzić czas i zaplanować prace zgodnie z rytmem natury. Z tak rzetelną prognozą możesz być pewien, że nic ważnego w pogodzie Cię nie ominie!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki