REKLAMA

Oszukańcza internetowa randka zakończyła się kradzieżą. Mężczyzna poznał dziewczynę przez Internet i postanowił umówić się z nią na randkę. W wyznaczonym miejscu czekała już na niego jednak kiedy się spotkali, został brutalnie napadnięty i okradziony. Sprawców udało się zatrzymać dopiero po kilkudziesięciu godzinach dzięki ciężkiej pracy kryminalnych. Ostatecznie okazało się, że za to przestępstwo mogą spędzić nawet 12 lat za kratami.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2022 roku w Jaworznie. 32-letnia kobieta nawiązała internetową znajomość z pokrzywdzonym, sugerując wielokrotnie chęć spotkania się w realu. Mężczyzna przyjął zaproszenie i pojawił się w umówionym miejscu, gdzie został zaatakowany przez mężczyznę i okradziony z telefonu i zegarka. Napastnicy uciekli w nieznanym kierunku, ale dzięki szybkiej reakcji pokrzywdzonego i ciężkiej pracy policji, udało się ustalić ich tożsamość i aresztować.

Kryminalni zapukali do drzwi mieszkania podejrzanych o dokonanie rozboju. Gdy otworzyli, para była zaskoczona widokiem policjantów. Podczas przeszukania mieszkania odnaleziono skradzione mienie, którego wartość wyceniono na ponad siedem i pół tysiąca złotych. Mężczyzna i kobieta zostali aresztowani i trafili do policyjnej celi. Po zgromadzeniu wystarczającego materiału dowodowego, sąd uwzględnił wniosek śledczych i wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu, natomiast kobieta została objęta policyjnym dozorem. Ostatecznie para może zostać skazana nawet na 12 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo.

Foto: KMP Jaworzno

.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki