Rekordowa „Góra Grosza” w PM nr 2 w Jaworznie przekazana na WOŚP

REKLAMA

Rekordowa suma została zebrana w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Jaworznie w ramach akcji „Góra Grosza”.

REKLAMA

Przedszkole Miejskie nr 2 w Jaworznie mieszczące się na Osiedlu Stałym, kolejny już rok zbierało tzw. Górę Grosza na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak mówi nam Justyna Dutka — przedszkole gra z Orkiestrą tak długo, że wszyscy stracili rachubę, pewni jednak są, że to będzie co najmniej 20 już raz. W tym roku suma jednak jest rekordowa i wynosi 1161 złotych i 89 groszy. Co prawda w latach ubiegłych były już kwoty wynoszące ponad tysiąc złotych, ale mimo to, ta obecna jest najwyższą jak do tej pory.

W tym roku kwota zbierana była już od września 2022 roku, a jak dodaje pani Justyna — szczególne podziękowania za zaangażowanie należą się pani Krystynie Stachurskiej oraz grupie trzeciej przedszkolaków, która zgromadziła ponad połowę wspomnianej kwoty.

Rada rodziców oraz przede wszystkim maluchy bardzo zaangażowały się w zbieranie grosików, które przekazane zostaną na rzecz 31. Finału WOŚP. Dzieci mówią wprost, że lubią pomagać i zależy im na tym, aby inni ludzie mogli szybciej wyzdrowieć.

1161 złotych zebrało przedszkole przy wsparciu rodziców, opiekunów oraz oczywiście dzieci. To rekordowa suma i głośno bijemy brawo wszystkim zaangażowanym w tę akcję. W końcu cel jest szczytny.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki