REKLAMA

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie do wymiany kotłów w ramach gminnego Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na rok 2023.

REKLAMA

Od dzisiaj 2 stycznia 2023 roku można składać wnioski o dofinansowanie do wymiany kotłów w ramach gminnego Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na rok 2023 w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Czystego powietrza bez smogu życzy Iveco.

Wnioski wyłącznie w formie papierowej przyjmowane są w budynku przy ulicy Krakowskiej 9 na II piętrze w pokoju nr 1 – wejście od strony Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej — w godzinach pracy Urzędu:

  • Od poniedziałku do środy od godziny 7:00 do 15:00,
  • We czwartki od godziny 7:00 do 16.00,
  • W piątki od godziny 7:00 do 14:00.

Na ten cel w 2023 roku przeznaczona została w budżecie miasta kwota 884 tysięcy złotych.

Dofinansowania:

4 000,00 złotych – przy zakupie i montażu wymiennika ciepła, kotła gazowego, kotła olejowego, kotła na pellet, pompy ciepła, urządzenia elektrycznego;
2 000,00 złotych – przy zakupie i montażu kotła węglowego z automatycznym załadunkiem paliwa
2 000,00 złotych – dodatkowo w przypadku wymiany źródła ciepła na wymiennik ciepła lub kocioł gazowy do nowo budowanych przyłączy sieciowych (ciepło, gaz)
4 000,00 złotych – przy zakupie i montażu ekologicznego urządzenia wykorzystywanego na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej: systemy solarne, pompa ciepła, pod warunkiem że zainstalowane źródło ciepła stosowane do ogrzewania budynku, kocioł lub piec na paliwo stałe spełniają normy 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN 303-5:20212.

Zasady składania wniosków oraz otrzymania dotacji są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Ponadto gmina realizuje również rządowy program „Czyste powietrze”, w ramach którego trwa otwarty nabór wniosków o dofinansowanie m.in. do wymiany starych kotłów węglowych na ekologiczne źródła ciepła, termomodernizację, czy wymianę okien.

Wnioski można składać jednocześnie na jeden i drugi program i uzyskać dzięki temu obydwa dofinansowania. 

Źródło: UM Jaworzno.

Wielu chętnych o dotacje do wymiany pieca stanęło w Jaworznie

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki