REKLAMA
REKLAMA

Według raportu firmy Gartner “The Future of Sales 2025” zmienia model sprzedaży w relacjach business to business. Do 2025 roku zmiana dotknie wielu obszarów przedsiębiorstw w tym m.in. strategie, procesy oraz ludzi.

Wygląda na to, że:

 • włączenie sprzedaży e-commerce do strategii sprzedaży firm tradycyjnych jest nieuniknione,
 • transformacja cyfrowa procesów w tym automatyzacja powtarzalnych procesów to główny sposób na optymalizację firmy i skuteczna odpowiedź na oczekiwania nowoczesnych kontrahentów,
 • tradycyjne zespoły handlowe muszą się zmienia, bo nowoczesne działy zakupowe nie potrzebują już handlowców na swojej ścieżce zakupowej.

W tym artykule dowiesz się czym są systemy B2B, dlaczego stają się nieodłącznym elementem strategii nowoczesnej organizacji oraz jakie są pierwsze korzyści z włączenie kanału online do strategii przedsiębiorstwa.

Systemy B2B – technologia w służbie sprzedaży

System B2B to inaczej oprogramowanie, które jest łącznikiem w relacjach pomiędzy firmami. Biznes może łatwiej komunikować się ze swoimi kontrahentami, a także skuteczniej zarządzać działaniami sprzedażowymi, marketingowymi i logistycznymi. Obecnie coraz więcej firm B2B twierdzi, że narzędzia działające wewnątrz organizacji jak systemy ERP czy CRM nie są już skutecznymi narzędziami wspierającymi sprzedaż i procesy związane z obsługą wymagającego klienta.

Platformy B2B to oprogramowanie, które odpowiada na oczekiwania nowoczesnych klientów (zakup bez handlowców wg raportu Gartnera), a także automatyzują powtarzalne procesy. Odpowiedni system B2B to także metoda na poprawienie relacji z klientami, dzięki stałej dostępności, przejrzystym procesom i transparentnej historii komunikacji.

Dowiedz się więcej o nowoczesnej sprzedaży B2B, dzięki wykorzystaniu odpowiednich technologii:

Przykładowe korzyści zapewniane przez system B2B

Pokolenie zakupowe ewoluuje na naszych oczach. Według raportu “Future of Sales 2025” w perspektywie najbliższych lat 80% transakcji B2B będzie realizowanych przy wykorzystaniu systemów B2B. W związku z tym należy pamiętać, że klient w relacjach B2B i B2C to na koniec dnia ta sama osoba, dlatego wynosi przyzwyczajenia zakupowe ze sklepów internetowych. Dowiedz się więcej o nowoczesnej sprzedaży i oczekiwaniach zakupowych młodego pokolenia z darmowego e-booka „Jak zwiększyć sprzedaż B2B„.

Technologia włączona w strategię firmy dostarcza szereg korzyści wszystkim interesariuszom relacji handlowych B2B, m.in.:

 • Transparentność procesu zakupowego dla każdej ze stron transakcji.
 • Pełna historia relacji handlowych wgląd w zamówienia, oferty i historię komunikacji.
 • Automatyzacja i użyteczność powtarzalnych procesów, np. obsługi zwrotów i reklamacji.
 • Wsparcie działań marketingowych i sprzedażowych w tym trafny cross- i up-selling.
 • Stały dostęp do oferty firmy i możliwość składania / przyjmowania zamówień 24/7.
 • Oddzielenie handlu B2B i B2C, praca na indywidualnych warunkach handlowych przy jednoczesnym rozwijaniu jednej technologii i jednej oferty asortymentowej dla wielu grup odbiorców.
 • Sprzedaż prowadzona w wielu językach i walutach, zintegrowana z międzynarodowymi systemami płatności.
 • Pogłębiona analityka danych – poznanie zachowań kontrahentów na platformie B2B, zrozumienie ich oczekiwania i jeszcze lepiej dostosowywanie oferty do klientów.

Wszystkie powyższe mają na celu zwiększenie sprzedaży, ułatwienie organizacji pracy w firmie dla wszystkich działów oraz wprowadzenie stałej przewagi technologicznej na konkurencyjnym rynku, a przede wszystkim wyjście naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnych kontrahentów.

Jeśli chcesz zrozumieć jak platforma B2B może zostać włączona w strategię Twojej firmy przeczytaj więcej tutaj: https://sohoshop.pl/ecommerce-b2b/ lub umów darmową konsultację ze specjalistą: https://sohoshoppl.setmore.com/

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki