REKLAMA
REKLAMA

Zapewniają prywatność, skuteczną ochronę przed wpadającymi przez okna intensywnymi promieniami słonecznymi, a nocą zwiększają bezpieczeństwo i chronią przed wścibskimi spojrzeniami nieproszonych gości czy też po prostu osłaniają od światła ulicznych latarni. Choć roletom nie wątpliwie nie można odmówić funkcjonalności, to z uwagi na dużą różnorodność modeli dostępnych obecnie wybór konkretnego rozwiązania często przeciąga się w nieskończoność.

Jakie więc aspekty warto wziąć pod uwagę poszukując rolet okiennych i na który model z oferty Anrol się zdecydować? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w dzisiejszym artykule.

Jak wybrać odpowiednie rolety okienne? 4 najważniejsze kwestie

Obecnie jednym z najgorętszych trendów polecanych przez dyktatorów mody aranżacji wnętrz są bowiem… rolety Bielsko, które pozostałe, dostępne alternatywy zawstydzają swoją praktycznością, ponadczasowością, a także faktem, iż pełnią one rozmaite funkcje – od dekoracyjnej, przez ochronną, aż po izolującą od panujących na zewnątrz sprzyjających (bądź też wprost przeciwnie) warunków atmosferycznych.

Popularność rolet zewnętrznych, wewnętrznych, a także materiałowych rolet rzymskich jest więc w pełni uzasadniona, jednak wciąż wiele osób zastanawia się na jaki rodzaj rolet się zdecydować. Wszystkim strapionym śpieszymy z odpowiedzią! Przy wyborze rolet warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • główne przeznaczenie

Absolutnie podstawową kwestią, którą trzeba mieć na uwadze przy zakupie rolet jest uprzednie określenie ich głównego przeznaczenia. Czy poszukiwane alternatywy dla wzorzystych lub jednokolorowych zasłon mają jedynie pełnić rolę efektownej dekoracji podkreślającej wybrany styl aranżacyjny, w jakim urządzone jest wnętrze? Czy też to właśnie na ich barkach będzie spoczywać zapewnienie optymalnych warunków do relaksu i snu?

  • rodzaj pomieszczenia

Nie bez znaczenia jest także rodzaj pomieszczenia, w którym mają zostać zamontowane rolety okienne. Powinny być one bowiem dobierane zgodnie z przeznaczeniem danego pomieszczenia, a także wynikającymi z niego specyficznymi wymaganiami. W łazience i kuchni gdzie kluczowa jest odporność na wilgoć oraz możliwość wyczyszczenia tkaniny doskonałym wyborem będą plisy.   Natomiast w salonie, sypialni lub też pokoju dziecięcym najlepszym rozwiązaniem będą  rolety w kasecie lub wolnowiszące z tkaniną bardziej zaciemniającą. Warto postawić też na rolety typu dzień i noc, które pozwalają na dowolne dozowanie ilości wpadającego do pomieszczenia światła.

  • Poziom zaciemnienia

Niejako z wcześniejszym podpunktem związany jest także niezwykle istotny poziom zaciemnienia, gdyż w zależności od panujących w danym pomieszczeniu warunków, (a więc nasłonecznienia, temperatury oraz oczywiście głównego przeznaczenia danego pokoju) pożądany będzie zupełnie inny jego stopień. W pomieszczeniach z oknami wychodzącymi na południe oraz zachód, gdzie przez cały dzień nie brakuje dużej ilości światła, najlepiej sprawdzą się rolety wykonane z materiału odbijającego światło, najlepiej w ciemniejszych i bardziej intensywnych barwach. Z kolei do okien z ekspozycją północną najlepszym wyborem będą rolety w neutralnych, ciepłych kolorach z półprzezroczystego materiału.

  • typ montażu

Niemniej istotną kwestią jest sposób montażu rolet, bowiem w ofercie takich firm jak chociażby Anrol (oferujący rolety zewnętrzne Bielsko) znaleźć można naprawdę rozmaite rozwiązania, które nie wymagają ingerowania w stolarkę czy też ramy okienne wykonane z PCV.

Oprócz klasycznego montażu ściennego polegającego na montowaniu rolety nad wnęką okienną do nadproża można także zdecydować się na montaż sufitowy lub bezinwazyjny (w przypadku którego nie ma konieczności używania wiertarki, ponieważ roletę montuje się za pomocą samoprzylepnych płytek montażowych lub zaciskowych wieszaków naokiennych).

Najpopularniejsze rodzaje rolet okiennych

  • Rolety zewnętrzne – praktyczny i łatwy w obsłudze rodzaj zewnętrznych osłon okiennych, który zapewnia nie tylko izolację termiczną, ale również tworzy swoistą barierę antywłamaniową i gwarantuje prywatność. Zazwyczaj montuje się je do wnęki okiennej, na elewację lub w systemie podtynkowym.
  • Rolety wewnętrzne – jedna z najczęściej wybieranych form regulacji zaciemnienia i ograniczenia nadmiernego światła słonecznego. To właśnie pośród rolet wewnętrznych wyróżnić można m.in. rolety materiałowe, rolety dzień i noc, rolety dachowe oraz plisy, które łatwo dopasować do wybranego stylu aranżacyjnego, zarówno nowoczesnego, jak i art-deco, glamour, skandynawskiego czy też klasycznego.
  • Rolety rzymskie – na tle pozostałych propozycji wyróżniają się oryginalną, pofałdowaną formą, która tworzy się podczas podnoszenia materiału do góry. Elegancka i niezwykle funkcjonalna dekoracja cieszy się dużą popularnością wśród osób poszukujących optymalnych rozwiązań zapewniających maksimum komfortu, gdyż może być ona wykonana zarówno z gwarantującego mocne zaciemnienie materiału blackout, jak i znacznie lżejszych materiałów woalowych.

Projekty idealnie dopasowane do Twoich potrzeb – rolety zewnętrzne Bielsko

Jak dotąd nie udało Ci się znaleźć rolet okiennych, które spełniałyby Twoje wymagania? Mamy na to radę – wykonywane na zamówienie rolety Anrol, które na tle propozycji od konkurencji wyróżniają się wysoką jakością wykonania potwierdzoną najbardziej pożądanymi certyfikatami, estetycznym wyglądem, funkcjonalnością oraz atrakcyjną ceną, która uzależniona jest od wymiarów rolet, a także materiału z jakiego są one wykonane.

W ofercie polskiego producenta istniejącego na rynku od 1992 roku znajdziesz m.in. :

  • stylowe i eleganckie rolety rzymskie;
  • rolety zewnętrzne Bielsko;
  • rolety wewnętrzne (w tym rolety materiałowe, dzień i noc, plisy oraz rolety dachowe).

A także całą gamę innych produktów, które pomogą zamienić własne cztery kąty w prawdziwą oazę spokoju dopasowaną do rytmu Twojego dnia. Wykonywane na zamówienie rolety okienne Anrol są zakupem na lata, dlatego też zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą dostępną na stronie https://anrolrolety.pl/.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki