REKLAMA
REKLAMA

Mrowienie w nogach? Zimne stopy po dłuższym siedzeniu przed komputerem? Skłonności do żylaków? Sprawdź podnóżek biurowy. Zobacz więcej!

 

Mrowienie w nogach? Zimne stopy po dłuższym siedzeniu przed komputerem? Skłonności do żylaków? Sprawdź podnóżek biurowy. Zobacz więcej!

 

PODNÓŻEK BIUROWY – CZY WARTO?

 

Ergonomia podczas siedzenia ma kluczowe znaczenie dla naszego komfortu i zdrowia. Nieprawidłowa postawa podczas pracy przy komputerze może w krótkim czasie powodować dyskomfort, ale już po kilku miesiącach mogą pojawić się zespoły bólowe kręgosłupa, a następnie odczujemy wpływ takiego niezdrowego siedzenia m.in. na układ oddechowy, krążenia, wzroku i pokarmowy.

 

Nieprawidłowa postawa ciała może więc wpływać na wydajność w pracy, ale także znacznie gorzej negatywnie wpływać na samopoczucie, a w końcu stać się przyczyną różnych chorób.

Jednym z najważniejszych elementów ergonomii stanowiska pracy oprócz krzesła biurowego jest podnóżek biurowy, który zapewnia komfort dla stóp i pomaga utrzymać prawidłową postawę podczas pracy przy komputerze.

 

PODNÓŻEK BIUROWY – DLACZEGO KORZYSTANIE Z NIEGO JEST TAKIE WAŻNE?

 

Czy wiesz, że kiedy siedzisz niewłaściwe i niekorzystne dla zdrowia jest:

  • opieranie stóp na podstawie fotela biurowego
  • (gwieździe)
  • zakładanie nogi na nogę
  • używanie foteli bez opływowo zakończonej przedniej części siedziska
  • kiedy nie ma optymalnego kąta między udami a kolanami tzn. siedzisko fotela masz zbyt nisko i kolana zbliżają się do jamy brzusznej lub siedzisko jest wysoko i nie dostajesz do ziemi stopami?

 

Nieprawidłowa postawa przy komputerze może prowadzić do problemów z krążeniem krwi w nogach, powodując uczucie chłodu w stopach, ciężkości w nogach i zwiększone ryzyko wystąpienia żylaków. Oprócz problemów z krążeniem mogą pojawić się również bóle dolnej części pleców.

 

Ergonomiczne podnóżki pod stopy zostały zaprojektowane w celu utrzymania prawidłowej postawy, poprawy krążenia krwi i zmniejszenia problemów z dolną częścią pleców. Znaczenie używania podnóżka jest podkreślane w wielu normach dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy.

 

JAKI PODNÓŻEK BIUROWY KUPIĆ?

 

 

Dostępnych jest wiele podnóżków biurowych, każdy z nich posiada swój własny zestaw cech. Aby podnóżek spełniał normy bezpieczeństwa i higieny pracy, musi posiadać regulację nachylenia w zakresie co najmniej 0-15 stopni, regulację wysokości oraz antypoślizgową powierzchnię podnóżka.

Podnóżki są dostępne z różnymi funkcjami, w tym z powierzchniami:

  • antybakteryjnymi, które mają kontakt ze stopami,
  • chłodzącymi i grzewczymi,
  • pływającymi o kącie nachylenia 45° i więcej,
  • masującymi stopy i wielostopniową regulacją wysokości.

 

Wybierając podnóżek, szukaj takiego, który ma łatwo regulowany kąt lub płynne pochylenie i powierzchnię masującą. Warto również rozważyć wielostopniową regulację wysokości.

 

 

 

Podnóżek AKU marki ErgoSafe ®

 

Wierzchnia warstwa podnóżka AKU marki ErgoSafe ® wyposażona jest w wypustki, które umożliwiają wykonywanie automasażu stóp. Wypustki pobudzają krążenie krwi i energetykę ciała, pomagają zrelaksować zmęczone stopy i zminimalizować uciążliwość pracy siedzącej – występowanie żylaków i zimnych stóp. Dzięki trzystopniowej regulacji pozwala na uniesienie nóg i stóp do pożądanej pozycji niezależnie od wzrostu korzystającej z niego osoby.

Zdjęcie: ERGOSAFE AKU PODNÓŻEK BIUROWY MASUJĄCY

 

 

Podnóżek Standard marki ErgoSafe ®

 

To wersja budżetowa podnóżka, która cieszy się ogromną popularnością. Posiada masujące wypustki, dwustopniową regulację, gumowe nóżki. Sama podstawa pod stopy wykonana jest z wysokiej jakości tworzywa odpornego na nacisk generowany przez nogi użytkownika.

Zdjęcie: ERGOSAFE STANDARD PODNÓŻEK DO FOTELA

 

 

Podnóżek energetyzujący marki Fellowes

 

Innowacyjna gumowa powierzchnia masująca na tej podstawie pod stopy pomaga zmniejszyć stres i poprawić krążenie krwi. Zmienny kąt nachylenia umożliwia wykonywanie ruchów kołyszących, które poprawiają krążenie krwi, a kształt platformy pomaga w prawidłowym ułożeniu ciała.

Zdjęcie: FELLOWES PODNÓŻEK ENERGETYZUJĄCY STOPY

Podsumowanie

Wybierając podnóżek biurowy zwróć uwagę na regulację wysokości, posiadane elementy do masażu stóp, wielkość platformy, jak również to czy podnóżek wykonany jest z trwałych materiałów.

Odpowiedni dla Ciebie podnóżek biurowy znajdziesz u partnera naszego artykułu, którym jest e-sklep z ergonomią Ergopoint.com.pl – ponad 5 000 produktów wspierających zdrowie i komfort stanowiska pracy i nauki.

 

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki