Wandalizm i zatwierdzenie budżetu najważniejszymi tematami LI Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie

REKLAMA

LI Sesja Rady Miejskiej dobiegła końca. Najważniejszymi omawianymi tematami według radnych były te związane z wandalizmem i budżetem.

REKLAMA

Kwestia wandalizmu oraz ogólnego bezpieczeństwa w mieście dla radnej Barbary Ziętek i radnego Macieja Bochenka to jedne z najważniejszych tematów podczas LI Sesji Rady Miejskiej w Jaworznie.

Radny przekonuje, że kwestia poprawy bezpieczeństwa w mieście powinna być omawiana co Sesję, ponieważ jest to temat ważny i wiele osób powinno móc się na ten temat wypowiedzieć. Nie inaczej uważa radna Barbara Ziętek, która podczas Sesji wzniosła apel do mieszkańców, młodzieży oraz służb o to, aby zintensyfikować działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Niestety wypowiedź radnej nie spodobała się Prezydentowi Miasta Jaworzna, który skrytykował ją mówiąc, że kwestionuje działania policji. Dla samej zainteresowanej było to o tyle zaskakujące, że spodziewała się raczej pochwały, a nie nagany za swój apel.

Za swoją wypowiedź dostałam OCENĘ -3 od Prezydenta myślałam, że dostane pochwałę, bo wzniosłam apel — mówi Barbara Ziętek

Drugim jakże istotnym tematem było zatwierdzenie zmian w budżecie. Radny Maciej Bochenek był jednym z trzech radnych, który sprzeciwili się tym zmianom. Jak twierdzi radny — budżet po poprawkach ewidentnie wskazuje, że rozpoczęła się kampania wyborcza, gdyż ma on zamanifestować kto o kogo dba i wyciągane są inwestycje, które można było zrobić już 5 lat temu, ale to właśnie teraz się je pokazuje, aby się przypodobać.

Sesja odbyła się po raz 51., niektórzy radni uwypuklają, co mogłoby się zmienić, aby prowadzone sesje były lepsze. Radni Barbara Ziętek i Maciej Bochenek zgodnie przyznają, że najważniejszą zmianą, która powinna zostać wprowadzona do statutu — jest możliwość dopuszczenia mieszkańców do głosu podczas Sesji. W końcu mieszkańcom także zależy na dobru miasta i chcą mieć realny wpływ na otoczenie, w którym żyją — dodają radni.

Najbliższa sesja Rady Miejskiej odbędzie się w marcu.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki