REKLAMA

Dziki urządziły sobie dziką, ale wydawałoby się, jakże przyjemną drzemkę wczesnym porankiem pośrodku osiedla mieszkaniowego. Kolejny znak, że pośród ludzi czują się coraz pewniej.

REKLAMA

Na naszą skrzynkę dotarły kolejne zdjęcia od mieszkańca Jaworzna z dzikami w roli głównej. Tym razem mamy zdjęcia słodko śpiących sobie zwierząt, przytulonych do siebie.

Zdjęcie zostało wykonane na Osiedlu Podwale w Jaworznie około 5:00 nad ranem, a więc można śmiało przypuszczać, że zwierzęta spędziły tak całą noc pomiędzy blokami. Jest to kolejny dowód na to, że dziki czują się coraz pewniej w środowisku ludzi. Do tej pory wychodziły tylko na żer, a potem wracały do siebie tzn. w tereny leśne lub pola. Niestety ten zwyczaj powoli odchodzi do lamusa i dziki zaczynają także nocować wśród ludzi, nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo.

Trzeba przyznać, że widok tak śpiących dzików, ułożonych obok siebie, jest całkiem uroczy. Niestety jest to także niebezpieczne. Zerwane ze snu zwierze, obudzone przez człowieka lub zwierzęta domowe, może być nieprzewidywalne, a przez to agresywne. 

Urząd Miejski w Jaworznie podpisał umowę na kolejny rok z Kołem Łowieckim „Słonka” i w planach jest odstrzał 50 zwierząt, jednakże ciężko ocenić, czy takie działanie rzeczywiście rozwiąże kłopot. Co jednak ważne, magistrat poinformował, że odstrzał na terenie osiedli mieszkaniowych nie będzie prowadzony.

Jakie działania podejmuje miasto w sprawie dzików?

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki