REKLAMA

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła dzisiaj, 23 marca, kontrolę taboru Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie. Przyczyną był wczorajszy pożar jednego z autobusów jaworznickiego przewoźnika.

REKLAMA

Przypomnijmy, że wczoraj, 22 marca, na autostradzie A4 w kierunku Krakowa, na węźle Brzęczkowice, doszło do pożaru jednego z autobusów jaworznickiego PKM-u.

Około godz. 17:09, na zjeździe z autostrady A4, w komorze silnika 14-letniego autobusu napędzanego wysokoprężnym silnikiem spalinowym (Diesla) pojawił się ogień, którego nie udało się stłumić w zarodku – informował PKM Jaworzno.

Efektem zapłonu był groźnie wyglądający pożar, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał.

23 marca, w związku z tym zdarzeniem Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadziła w PKM-ie kontrolę. Sprawdzany był tabor używany przez jaworznickiego przewoźnika.

Inspektorzy w trakcie kontroli nie stwierdzili żadnych uchybień  w funkcjonowaniu pojazdów PKM-u – autobusy przewoźnika mają być w pełni bezpieczne.

Dodatkowo, w związku z pożarem, PKM przeprowadził dodatkowe przeglądy techniczne swoich autobusów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Hahaha. Autobus się zapalił to teraz wszystkie autobusy będą sprawdzać. Jak się most zawalił to wszystkie mosty do kontroli, jak się dach hali zawalił to wszystkie dachy w halach do sprawdzenia. Tak jak by nie można było normalnie jakoś tych kontroli nie przeprowadzać tylko jak coś się stanie.