REKLAMA
REKLAMA

Systematyczne zbliżenia pozytywnie wpływają na związek. Partnerzy mogą się pożądać, a każdy stosunek wiąże się z satysfakcją, szczęściem, podnieceniem. Problem pojawia się wtedy, gdy nie są w stanie się zaspokoić. Szczególnie często dotyczy to mężczyzn, którzy zmagają się z przedwczesnym wytryskiem. Ile powinien trwać satysfakcjonujący dla obu stron seks? Jak przedłużyć stosunek z partnerką?

Jak długi seks jest satysfakcjonujący?

Każdy ma inne oczekiwania co do stosunku. Jedni są odważniejsi i nie wstydzą się testowania nowych pozycji, szukania sposobów na zaspokojenie partnera. Inni obawiają się jakichkolwiek zmian i nowości. Nie jest również tak, że dla każdego ta sama długość zbliżenia jest właściwa. Natomiast przeprowadzono wiele badań, z których można wysnuć pewne wnioski.

Naukowcy z Towarzystwa Terapii Seksualnej z Pensylwanii ogłosili, że dla większości badanych najbardziej pożądany stosunek powinien trwać od 7 do 13 minut. Jeśli partnerzy uprawiają sporadycznie seks, który trwa około 5 minut, to oczywiście nie ma w tym nic złego. Wtedy również może dawać przyjemność. Z badania wynika, że 10–30 minut to zbyt długi czas zbliżenia, co wskazuje na ważny wniosek – nie obowiązuje tu zasada im dłużej, tym lepiej.

Problem pojawia się wtedy, gdy dochodzi o ejakulacji w 1–2 minut od wejścia do pochwy. Część mężczyzn dochodzi już w czasie gry wstępnej. To już może być źródłem kompleksów i prowadzić do niezgodności w związku. Warto rozmawiać o tym z partnerką i szukać rozwiązania. Sposobów na to, jak przedłużyć stosunek, jest wiele. Jak poprawić sytuację?

Przedłużenie stosunku – jak to zrobić?

Przyczyn przedwczesnego wytrysku czy trudności z utrzymaniem wzwodu jest wiele. Warto najpierw ustalić, z czego wynikają zaburzenia. Mogą to być:

  • choroby – cukrzyca, niedoczynność tarczycy, schorzenia układu sercowo-naczyniowego lub schorzenia neurologiczne, zapalenie cewki moczowej lub prostaty;
  • abstynencja seksualna – jeśli mężczyzna od dawna nie współżył, to pierwsze próby mogą się kończyć szybkim wytryskiem;
  • masturbacja – szczególnie u mężczyzn, którzy często to robią;
  • brak doświadczenia seksualnego.

Żeby przedłużyć stosunek można:

  • zmienić styl życia – unikać papierosów, alkoholu, zwiększyć aktywność fizyczną, wprowadzić do diety produkty bogate w argininę, cynk i witaminę E;
  • przerywać na chwilę stosunek – mężczyzna może wyjąć członek z pochwy, kiedy czuje, że za moment dojdzie do ejakulacji; następnie po kilkunastu sekundach powinien wrócić do seksu;
  • unikać szybkich i mocnych pchnięć;
  • przetestować prezerwatywy opóźniające wytrysk.

Panowie, którzy nie mogą utrzymać erekcji podczas stosunku, mogą stosować specjalne tabletki dostępne bez recepty, takie jak np. środki na potencję ActiGra. Produkty zawierające syldenafil umożliwiają osiągnięcie wzwodu przez stymulację przepływu krwi w prąciu. Jeśli nie pomagają, to może być konieczne zastosowanie leków farmakologicznych dostępnych na receptę. Najpierw jednak należy udać się do lekarza, który ustali źródło problemów.

 

 Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje na temat stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie przyjmowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

 

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki