Jest wniosek o odwołanie marszałka Jakuba Chełstowskiego

REKLAMA

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek o odwołanie marszałka Jakuba Chełstowskiego. Trzy miesiące po przewrocie w Sejmiku radni domagają się jego odwołania. Województwo śląskie, ze względu na swoją strategiczną pozycję i potencjał gospodarczy, potrzebuje stabilnego i wiarygodnego lidera, który będzie działał w interesie mieszkańców, argumentowali wnioskodawcy.

REKLAMA

Dlaczego tak późno zadają pytania dziennikarze? Marcin Kozik radny sejmiku z Jaworzna, który wystąpił na konferencji prasowej PiSu, mówił, że do tej pory radni Zjednoczonej Prawicy mieli nadzieję, że marszałek sam poda się do dymisji.

Marcin Kozik na konferencji prasowej

Dzisiaj Jakub Chełstowski jest osobą niewiarygodną, a w czasach słabej stabilizacji, szczególnie geopolitycznej, woj. śląskie potrzebuje wiarygodnego lidera, dlatego składamy ten wniosek o odwołanie pana Chełstowskiego z funkcji marszałka – powiedział radny Marcin Kozik.

Wnioskodawcy we wniosku podali jeszcze szereg uchybień i nadużyć, których miał wg. nich dopuścić się przez cztery lata Jakub Chełstowski.

– Jeśli mają jakieś dowody na nieprawidłowości lub nadużycia to niech je teraz przedstawią. Moim zdaniem tego nie zrobią bo musieliby obciążyć samych siebie – mówi Wojciech Saługa.

Po konferencji wypowiedział się rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Sławomir Gruszka. Według jego wiedzy wniosek o odwołanie marszałka będzie procedowany na najbliższej sesji sejmiku, na której marszałek będzie odnosił się do zarzutów pod swoim adresem.

Radni PiS-u przez kilka lat mogli dbać o rozwój województwa, a wydaje się, że bardziej realizowali zasadę troski o własne środowisko polityczne – mówił Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego.

Dwa dni po złożeniu wniosku w Katowicach odbyła się konferencja Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski, która była wyrazem poparcia osoby marszałka Jakuba Chełstowskiego. W spotkaniu wzięli udział prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz członkowie Ruchu Samorządowego TAK! Dla Polski.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki